پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

من با هیچ یک از مسئولین دزفول اختلاف ندارم/تبدیل دزفول به ششمین پایلوت ملی ایران/طرح محرم تا محرم/تشکیل فراکسیون مهار ریزگردها

به گزارش دزمهراب امروز پنجشنبه نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران و اصحاب رسانه نشستی خبری برگزار نمود.

من با هیچ یک از مسئولین دزفول اختلاف ندارم

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در این نشست ابتدا از اختلاف سلیقه بین مسئولین گفت و افزود: این طبیعی است که بین مسئولین اختلاف سلیقه در برنامه ریزی ها، اجرا و دیگر مکانها باشد و این اختلاف سلیقه در نهایت باید تبدیل به یک جمع بندی برتر بشود که از این جمع بندی بتوانیم پیشرفت و آبادانی و استفاده از روش های بهتر به کار برود. اما اگر این اختلاف سلیقه به جایی برسد که باعث آزارده شدن ذهن مردم بشود این از نظر من مضر میباشد.

عباس پاپی زاده ادامه داد: من با هیچ یک از مسئولین دزفول اختلاف ندارم و هیچ دلیلی نمی بینم که کار اصلی را رها کرده و به مسائل حاشیه ایی بپردازم. باید مسئولین به سراغ سفارشات مقام معظم رهبری و نیز تاکیدات رئیس جمهور که تاکید بر همدلی و همزبانی بین مسئولین داشته اند بروند. من در هفته دولت حضور نداشتم و عدم حضورم به معنای این است که جواب این سوال که آیا شایعاتی که مطرح میشود واقعیت دارد یا خیر و پروژه ها را به نام شخص خاصی نزنیم.

IMG_6097

پیگیری و جلسات متعدد با معاونین وزرا جهت دریافت بودجه برای دزفول

پاپی زاده در خصوص بودجه مصوب شهرستان نیز گفت: در دزفول مشکلات زیادی از جمله امنیت، اشتغال جوانها، تامین بودجه و خدمات رفاهی داریم، با اینکه در وظایف نماینده نیست ولی من به شخصه حاضرم برای این که مشکلی از مشکلات مردم کم بشود خدمت هر مسئولی برسم. بودجه شهرستان دزفول 17 میلیارد مصوب شده است، با این حال من درحوزه های مختلف همچون برق با آقای کرده معاون وزیر نیرو جلسه گرفته و مبلغ سه میلیارد نقد دریافت و یک ونیم میلیارد نیز بزودی میرسد؛ یا دریافت سالی صد عدد ترانس رایگان در شرایطی که قبلا از بودجه دزفول تهیه میشده است که هیچ کدام جزء 17 میلیارد شهرستان نیست.

وی همچنین از دو پروژه جاده ایی خبر داد و تصریح کرد: بزرگراه پاشنه زاگرس با حدود سی میلیارد که دزفول را به اصفهان میرساند و جاده دزفول هفت تپه با سی و نه میلیارد مناقصه شده است و پیمانکاران مربوط در حال شروع عملیات می باشند این در حالی است که سهم اداره راه و شهرسازی دزفول تنها سه میلیارد میباشد. اگر این پروژه ها حل بشود حداقل هشت پله رتبه دزفول در حوزه راه بهبود خواهد یافت. در هفته گذشته با تعدادی از معاونان وزرا جلساتی را جهت کمک هایی مثل خرید قیری که چندین میلیارد هزینه دارد و دیگر موارد داشته ام که اینها نیز جز 17 میلیارد مصوب نیست.

IMG_6116

نماینده دزفول خاطر نشان کرد: با زحمات تمامی مسئولین و پیگیری های نماینده مردم سایت جندی شاپور در سال گذشته راه اندازی و امسال کنگره آن نیز برگزار میگردد که در حال تامین بودجه این نیز هستیم. با این وجود اداره میراث فرهنگی که فرماندار نیز مطرح کرده اند کم کاری کرده و بعد از تخریب تپه چغامیش با پیگیری های ما تیمی از تهران آمده بررسی کرده و تخلف را از مجموعه مدیریت دیدند سپس رئیس و معاون آن برکنار و شخص دیگری را با مشورت خودشان روی کار گذاشتند که بنده به هیچ نحو در جریان این موضوع نبودم.

احداث تله کابین و ارتقای اداره میراث فرهنگی به معاونت مدیر کل

پیگیری جهت شروع مطالعات احداث تله کابین در دزفول جهت رونق گردشگری موضوع دیگری بوده که نماینده دزفول به آن اشاره نمود و افزود: در حال پیگیریی برای اداره میراث فرهنگی دزفول هستیم که این اداره از لحاظ تشکیلاتی به معاونت مدیر کل ارتقا پیدا کند که باعث تقویت ارتباطات دزفول با مرکز استان میشود.

تبدیل دزفول به ششمین پایلوت ملی ایران

عباس پاپی زاده به وجود معاونت مادر تخصصی عمران و بهسازی در وزارت راه  اشاره واظهار کرد: این معاونت وظیفه بهسازی و بازسازی بافت های کهن و مناطق حاشیه ای را در دستور کار خود دارد، که ما تلاش داریم با همکاری این معاونت پروژه ای را برای تبدیل دزفول به ششمین پایلوت ملی ایران آغاز کنیم که در همین زمینه جلساتی با وزارت میراث فرهنگی و وزارت راه برگزار شد و مقرر شد شرکت مهندسین مشاور چغازنبیل با کارفرمایی شهرداری در این خصوص مطالعاتی انجام دهند.

IMG_6092

طرح محرم تا محرم

وی از برگزاری جلسه ایی با حضور معاونین وزرای راه و نیز میراث فرهنگی در دزفول خبر داد و اضافه کرد: اولین موضوعی که در این جلسه مطرح می کنیم مربوط به مسیر سنتی حرکت هیئت های عزاداری در محرم است که عمدتا در بافت قدیم میباشد، در جلسه ایی که روز دوشنبه با حضور آقایان طالبی معاون میراث فرهنگی و آقای ایزدی معاون وزیر راه و مسئولین شهری برگزار میگردد به بهسازی و مرمت طرح شامل تعریض، سنگفرش، سقاخانه و دیگر امکانات جانبی که نیاز داشته باشد را بررسی و توسط وزارت راه، شهرداری و میراث فرهنگی اجرا بشود.

پاپی زاده اذعان نمود: طی دو سال گذشته اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان برای سنگ فرش کردن روستای گردشگری لیوس اختصاص یافت و این کار انجام پذیرفت ضمن اینکه اعتبار برای آسفالت روستای پامنار نیز تامین شده و در آینده نزدیک دومین مناقصه آن برگزار خواهد شد.

IMG_6117

تشکیل فراکسیون مهار ریزگردها در مجلس به ریاست نماینده دزفول

رئیس فراکسیون مهار ریزگردهای مجلس به تشکیل این فراکسیون متشکل از 50 نماینده مجلس اشاره و عنوان کرد: در این فراکسیون تاکنون با سازمان محیط زیست جلساتی داشته ایم و در نظر داریم در برنامه ششم توسعه، دولت بتواند در بحث ریز گردها راهکار مناسب ۵ ساله ای را در دستور کار برای حل آن قرار بدهند. طرح مهار ریز گردها با طرح جلوگیری از تخریب تالاب ها ادغام شده و به طرحی با عنوان طرح احیا و جلوگیری از تخریب تالاب های کشور  تبدیل شده است که این طرح  بزودی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته می شود.

نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم پایبندی سازمان محیط زیست مبنی بر رفع مشکل ریزگردها عنوان کرد: بودجه سازمان محیط زیست یکصد و ۱۰ میلیارد تومان بود که با پیشنهاد بنده در فراکسیون مذکور حدود ۶۰ میلیارد تومان دیگر به این سازمان تعلق گرفت اما تاکنون اقدامی در خصوص ریز گردها از سوی این سازمان صورت نگرفته است.

اخبار مرتبط