پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نامزد مطلوب

     معمولا نامزدهای انتخابات بر اساس انگیزه و هدف خاصی وارد عرصه و رقابت با یکدیگر می شوند ، این انگیزه را گاهی پنهان کرده و برنامه ای ترتیب می دهند تا آرمان ها و شعارهایی مطابق سلیقه و ذائقه عوام مهیا کنند. افرادی و گروه هایی تدارک می بینند تا با فراهم شدن مقدمات و رساندن پیام خود به گوش ها ، موفق به کسب کرسی مد نظر  شوند، البته بجز گروهی ، عام جامعه به آنها رای می دهند و پیروز می شوند.
        گروه دیگر از کاندید ها سعی دارند انگیزه و هدفشان را پنهان کنند و به ترتیبی که بیان شد می خواهند به کرسی مورد نظر برسند اما رفتار و عمل آنها به گونه‌ای بوده یا هست که هدفشان را نمایان می کند در واقع سوابق و اعمالشان بلای جانشان می شود و عام جامعه به آنها رای نمی دهند، این افراد زیاد حرص می زنند ولی پیروز نیست اند.
      عده ای دیگر انگیزه و هدف خود را برای ملت بیان می کنند ولی چون عوام پسند نیست ، رای هم در کار نیست.
    اما به طور اجمالی ویژگی های یک نامزد مطلوب چیست؟
اول 
صادقانه به میدان بیاید:
 از خودش شروع کند ، حداقل هایی داشته باشد ، حدود و اندازه ، شایستگی و صلاحیت، نمایندگی  را در خود صادقانه ببیند به کاری که می خواهد  برای مردمش انجام دهد ایمان داشته باشد ، یک کلام به هدفش ایمان داشته باشد
دوم
از شکست در انتخابات نترسد :
برای رسیدن به کرسی نمایندگی کاندید نشود ، بلکه این مجال را فرصتی برای بالا بردن سطح آگاهی و رساندن پیام خود به ملت بداند ، مردم را رهبری کند ، افق ها را روشن کند ذائقه ها را مدیریت کند و نیاز آنها را برایشان تبیین کند.
سوم
بتواند صدای مردمش باشد:
ملتی که حرف نزند ، صدا نداشته باشد هر چه هم مظلوم واقع شود ، قافیه را باخته است و کسی به او اهمیتی نمی دهد. چه زیبا گفت : << کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود…>>
چهارم
سرباز رهبر  و ملت باشد:
کرسی نمایندگی را وسیله سربازی و جانبازی رهبر بخواهد چرا که رهبری بین مسئولین و نمایندگان سرباز می خواهد . و نیز مردم اش را فراموش نکند تلاشش این باشد نیاز آنها را با ایجاد زیرساخت ها برطرف کند.
پنجم
جوان باشد:
جوان شجاع ، پر انرژی ، اهل خطر ، پیگیر ، نوآور و آماده بکار است. دیرتر خسته می شود و افق های دورتر را می بیند،او به دنبال کسب افتخار است.

اخبار مرتبط