نامه ای که مثل هیچ نامه ای نیست - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
24th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 24 th ژانویه 2015 ساعت 10:34 ب.ظ | کد خبر: 26004  

صمیمیت، تعهد، بصیرت، صداقت وسادگی بی نظیر نامه حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب به آن ارزش منحصر به فردی داده است که مثل هیچ نامه ای نیست. خبر انتشار نامه بلافاصله در صدر اخبار مهم جهان قرار گرفت. انعکاس وسیع آنرا در غرب می‌توان بر دو بخش تقسیم کرد. بخش اول شامل سیاستمداران، صاحبان وسائل ارتباط جمعی و نظریه پردازان و متفکرانی است که سالها با استفاده از همه گونه وسیله ممکن تلاش در گمراه کردن مردم داشته و دارند که نامه صراحتا اعلام می کند روی سخنش با آنها نیست! این گروه با درجه اولویت های متفاوت بر یک نکته اتفاق نظر دارند و آن هوشمندی و ذکاوت بی سابقه ای‌است که برای اولین بار با آن مواجهه شده اند و خود را کاملا عاجز در تقابل با آن می بینند. زیرا هرگز تصور نمی کردند ابزار پیچیده ای را که انقلاب اطلاعات و ارتباطات در اختیار آنها گذاشت و انجام وظائف آنها که عمدتا چاه نمائی افکار عمومی جهان است را به شدت سهل و سریع و موثر ساخت؛ خصوصا توئیتر که خانم هیلری کلینتون وزیر امور خارجه وقت آمریکا در هنگام انتخابات دور دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد و جهت ایجاد بلوا و اغتشاش در ایران برای اولین بار آنرا [توئیتر را] با افتخار و احساسات پر شوری به دنیا معرفی کرد, میتواند ۱۸۰ درجه بچرخد و خود آنها را هدف قرار دهد!

رهبر اندیشمند جمهوری اسلامی ایران [با نامه ای که براستی مثل هیچ نامه ای نیست] با ابتکاری بسیار بدیع و هوشمند دروازه مسیری را می گشاید و نشان می دهد که در معادلات اولیه وجود خارجی نداشته است! و الا اصلا از عرضه چنین وسیله و محصولی منصرف می شدند. آری دشمن حلق آویز شده طنابی است که ساخته خودش می باشد. چه صحنه زیبا و کیف آوری!

توضیح انعکاس بر بخش دوم که اتفاقا روی سخن نامه با آنهاست نیاز به گذشت زمان بیشتری دارد چه اینکه با گذشت زمان اطلاعات دقیقتری را می توان به آگاهی رساند. خبرهای اولیه حاکی از آن است که نامه جوانان بسیاری را پیدا کرده و با آنان به گفتگو نشسته است.

فروپاشی اتحاد جماهیر شوروری در واقع پایان دوره جهان دو قطبی, موسسات, نهادها, … اندیشکده ها و ابزار بسیاری را که سرمایه داری طی بیش از هفتاد سال برای سیاه نمائی مارکسیزم, سوسیالیزم و اتحاد جماهیر شوروی فراهم آورده بود یکمرتبه بیکار یافت. اما بلافاصله قسمت عمده آنها را متوجه مبارزه با اسلام و جمهوری اسلامی ایران کرد. زیرا متفکران آنها بخوبی می دانستند که در آینده هستی ای شان از جانب چه نیروی به زیر علامت سوال خواهد رفت.

به این نکته حائز اهمیت عنایت فرمائید که دگرگونگاهی که آغازگر جهان نو است قبل از پایان جهان دو قطبی حضور پیدا کرد. بله نقطه عطف شروع جهان نو پیروزی ناباورانه انقلاب اسلامی ایران است. میتوان دقیقتر افتخار کرد که ایران بنیانگذار نظام نوین جهانی است. درست در زمانی که جنگ سرد نه تنها با قدرت در جریان بلکه در حال خیزش به ابعاد وحشتناکتری نیز بود. آنزمان جامعه بشری در اسارت اردوگاه هائی بود که در کمال قدرت هر کدام با تجهیز و استقرار انواع و اقسام سلاحهای جنگی، ناوهای هواپیما بر و زیر دریائی های اتمی … بعلاوه  ده ها هزار کلاهک هسته ای سینه یکدیگر نشانه گرفته بودند و با انگشتان روی ماشه با اضطراب و وحشت کوچکترین تغییر در نظام جهانی را خطری جدی بر علیه ثبات و امنیت جهان می انگاشتند و مانع وقوع آن می شدند.

چه کسی می توانست باور کند روحانی سالمندی که ساده زندکی می کرد و در عین  آرامش ساده سخن می گفت و بی اعتنا به واکنش های هیستریک و بیمار گونه قدرتمندان با طرز تلقی ای متفاوت در دنیای سیاست، با گامهای مطمئن و با دست خالی یکی از مهمترین و پر قدرت ترین کشورها که از ستون های اصلی ثبات جهان آنروز شمرده می شد را از جا بکند و جهان نوین را پایه گذاری کند. او که بشریت را از چنگال مشتی دیوانه و ابله نجات داد. او که کاملا به اهمیت کارش واقف بود.

سعید روشندل

فرهنگ نیوز

ارسال نظر

     


-->