پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نامگذاری یکی از خیابان‌های شهر دزفول به نام سمنان

به گزارش دزمهراب،پیش از ظهر امروز نخستین جلسه شورای مشورتی فرماندار سمنان با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در سال 94 با حضور اعضای شورای مشورتی امور شهدا و ایثارگران شهرستان سمنان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

00رئیس شورای مشورتی امور شهدا و ایثارگران شهرستان سمنان در این جلسه ضمن گرامیداشت چهارم خردادماه روز مقاومت شهر دزفول با اشاره به حضور رزمندگان سمنانی در این مقاومت جانانه، این حضور قهرمانانه در اطاعت از رهبر انقلاب را افتخاری دیگر در عرصه شهادت‌طلبی و ولایت‌مداری مردم این شهر دانست و یادشان را گرامی داشت.

حسن سعدالدین با اشاره به برگزاری مطلوب و ماندگار کنگره 3 هزار شهید استان سمنان در اردیبهشت‌ماه سال جاری، از آن به‌ عنوان رویدادی بی‌نظیر در ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در استان و شهرستان سمنان یاد کرد و ضمن تقدیر از متصدیان برگزاری این مراسم گفت: امیدواریم به برکت خون شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس شاهد سربلندی و سرافرازی هر چه بیشتر کشور و ملت قهرمان ایران در اقصی نقاط جهان باشیم.

وی حفظ و ترویج دستاوردهای شهدا و ایثارگران را از آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست و بر استفاده از نمادها و المان‌های شهری این کنگره در فضاسازی شهری سمنان تأکید کرد.

سعدالدین با اشاره به این‌که سمنان شهری مذهبی است، تصریح کرد: فضاسازی شهری نیز باید متناسب با فرهنگ غنی مردم سمنان باشد.

رئیس شورای مشورتی امور شهدا و ایثارگران شهرستان سمنان خواستار تشکیل کمیته‌ای برای ساماندهی طراحی و تبلیغات در شهر سمنان شد.

فرماندار سمنان، اداره تبلیغات اسلامی سمنان را به‌ عنوان ناظر بر تبلیغات فرهنگی و دینی در سطح شهر معرفی کرد و گفت: سایر موارد در تبلیغات شهر نیز بر عهده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

سعدالدین دغدغه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر را اشتغال فرزندان شاهد عنوان کرد و خواستار تهیه بانک اطلاعاتی جامع فرزندان برای بسترسازی لازم در امر آموزش و کارآفرینی برای حل مشکل اشتغال آنان شد.

در پایان مقرر شد: هماهنگی در خصوص نامگذاری یکی از خیابان‌های شهر دزفول به نام سمنان با توجه به نقش رزمندگان سمنانی در دفاع از شهر دزفول با اداره بنیاد شهید شهرستان دزفول، تهیه بانک اطلاعاتی لیست فرزندان شاهد و ایثارگر در حال تحصیل برای پیگیری اشتغال، پیگیری مشکلات اشتغال ایثارگران و معرفی نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به‌ عنوان رابط ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا و تهیه تقویم زمان‌بندی برگزاری جلسه شورای مشورتی آنان انجام شود.

فارس

 

اخبار مرتبط