پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نخستین دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا در دزفول افتتاح شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان گفت: مدارس صدرا به منظور تربیت انسان‌های صالح و منطبق با تراز مورد نظر جامعه اسلامی ایجاد شده‌اند.

به گزارش دزمهراب در روز 15 تیر 94 نخستین دبیرستان پسرانه علوم و معارف اسلامی صدرا در دزفول با حضور مقامات و مسئولین استانی افتتاح و به بهره برداری رسید.

حجت الاسلام محمد حسین بلک در آئین افتتاح این واحد آموزشی، اظهار داشت: مدارس صدرا به منظور تربیت انسان‌های صالح و منطبق با تراز مورد نظر جامعه اسلامی ایجاد شده اند.

وی گفت: تزکیه نفس در بین قشر جوان و تحصیل کرده کشور دارای نقشی مهم  در ابعاد فردی و اجتماعی است و در دور نگاه داشتن قلب ها از آفت‌های نفسانی و دنیوی اثرات مهم معنوی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان بیان کرد: مدارس صدرا در راستای انتظارات رهبر معظم انقلاب  و امیدواریم سازمان تبلیغات اسلامی با همیاری و همکاری سایر نهادهای متولی امر فرهنگ جامعه، در پشتیبانی از این مدارس موثرتر از گذشته وارد عمل شده و در تربیت صحیح جوانان عزیز این سرزمین
بیش از پیش سهیم باشند.

حجت الاسلام مرتضی بیگدلی نیز در این مراسم عنوان کرد: آیات قرآن کریم و روایاتی از ائمه معصومین(ع) ، بر اهمیت تزکیه نفس توجه و تاکید فراوان کرده اند.

امام جمعه موقت دزفول افزود: توجه به تزکیه نفس در شکلی دهی به شخصیت دانش آموزان نقشی مهم و موثر دارد.

وی گفت: این وظیفه ماست که دانش آموزان را در مسیر تکاملی نسل پویای انقلاب، به طرف ارزش‌های ناب اسلامی رهنمون کنیم و در تعمق بخشی به آموزه‌های دینی قشر جوان و دانش آموز  متناسب با نیازهای فردی و اجتماعی بکوشیم.

اخبار مرتبط