پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نخستین گروه جهادی قرآنی به مناطق محروم دزفول می‌روند

دزمهراب: نخستین گروه از گروه‌های جهادی قرآنی ۱۱ خرداد‌ماه ۱۳۹۴ به مناطق محروم شهرستان دزفول از توابع استان خوزستان اعزام می‌شوند.

رحیم قربانی رئیس سازمان قرآن و عترت سپاه محمد‌ رسول‌الله(ص) ؛ از اعزام گروهی از قاریان و حافظان قرآن به مناطق محروم دزفول خبر داد و گفت: نخستین گروه جهادی قرآنی روز ۱۱ خرداد‌ماه به مدت پنج روز به منطقه احمد فداله از مناطق محروم شهرستان دزفول اعزام خواهند شد.

 وی از راه‌اندازی دو ایستگاه قرآنی در این منطقه خبر داد و گفت: طی ایام برگزاری اردو دو ایستگاه برای خواهران و برادران راه‌اندازی می‌شود که در آن علاقه‌مندان تحت آموزش‌هایی مانند تصحیح قرائت نماز، روخوانی‌ و روانخوانی قرآن کریم و مشاوره‌های قرآنی قرار می‌گیرند، همچنین در این ایام محافل قرآنی هم برای مردم این منطقه برگزار خواهد شد.

 

قربانی درخصوص منطقه احمد فداله از توابع دزفول گفت: این منطقه از مناطق محروم استان خوزستان است که مردم آنجا از امکانات اولیه مانند برق و تلفن محروم هستند که این گروه برای ارائه خدمات پزشکی و قرآنی اعزام خواهد شد.

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران سفر اول را برای شناسایی موارد خدمت‌رسانی دانست و گفت: در نخستین اعزام بیشتر به دنبال کسب تجربه و شناسایی موضوعات خدمت‌رسانی قرآنی به مردم مناطق محروم هستیم و به لطف خدا در سفر‌های بعد با قوت بیشتری به یاری مردم خواهیم شتافت.

وی از ارسال برخی اقلام مورد نیاز مردم به همراه گروه به مناطق محروم خبر داد و گفت: در این سفر‌ها مقداری از اقلام و وسایل مورد نیاز مردم مناطق محروم خصوصاً قرآن کریم به همراه گروه ارسال و سایر وسایل مورد نیاز هم شناسایی و بعداً برای آنان ارسال خواهد شد.

فارس

اخبار مرتبط