20th، جولای 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 20 th جولای 2013 ساعت 9:59 ق.ظ | کد خبر: 4660  

نشریه پلاک

شماره۳۱۱

۱۳۹۲/۴/۲۷

*نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دزنا اظهار کرد: شهرستان دزفول نیازمند راه‌آهن ریلی است و برای اتصال به خط سراسری نیازمند مساعدت هستیم.مهندس پاپی گفت: با تلاش فراوان به دنبال توسعه زیرساخت‌های شهرستان دزفول هستم و از نظر حمل و نقل زمینی وهوایی پیگیری‌های ویژه‌ای انجام داده شده و رایزنی‌های خوبی با وزرای مربوطه صورت گرفته وخوشبختانه در بحث هوایی دزفول باداشتن پروزاهای روزانه موفق بوده است.دربحث ریلی جلسات مکری با وزیر راه شهرسازی داشته و به علت نزدیکی به خط اندیمشک بحث کارشناسی در حال بررسی است و درحال توجیه اقتصادی این طرح از زوایای دیگر با وزرای مربوطه هستم و نتیجه‌های خوبی دربرداشته و بزودی نتیجه آن را اعلام خواهم کرد.

*مسوول هیات جانبازان و معلولان شهرستان دزفول در اینباره اظهار داشت : ” عبدالرضاجوکار” پس از اردوی یک روزه تیم ملی در تهران ، به مسابقات دو و میدانی جانبازان و معلولان اعزام شد. جوکار در رشته پرتاب نیزه در این رقابت ها شرکت می کند. این ورزشکار دزفولی ، در چند دوره مسابقات جهانی و پارالمپیک شرکت کرده و مقام های ارزنده ای برای کشور به ارمغان آورده است.
ماشا ا… طاهری گفت: : پس از رقابت های پارالمپیک لندن از سوی استانداری خوزستان وعده اهدای یک دستگاه خودروی پژو پارس به این ورزشکار داده شد ولی متاسفانه تاکنون این وعده عملی نشده است.
وی از مسوولان خواست نسبت به وعده هایی که به ورزشکاران می دهند پایبند باشند

*محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران پس از پایان جلسه هیئت دولت روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه قرار است شما در پاستور اقامت داشته باشید با رد این مطلب گفت که خانه خودمان آماده شده و در حال اسباب‌کشی به نارمک هستیم.

*شنیده‌ایم دولت احمدی‌نژاد در صدد واردات و تأمین کالاهای اساسی کشور همچون گندم، گوشت، علوفه، روغن، شکر و… تا پایان سال 92 است. دولت برای این مهم 9 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد تا دولت منتخب با آرامش بیشتری به کارها بپردازد.

*آیت الله ناصری استاد اخلاق و مدیر حوزه علمیه ولی عصر اصفهان گفت: متاسفانه استفاده از ماهواره ها در خانه ها بسیار فراوان و عادی شده است و این ابزار جامعه را به فساد و تباهی کشانده است و خدا می داند که عقوبت مخترع این ابزار در روز قیامت چیست . ماهواره امروز بلای خانواده ها شده و خانواده ای که از ماهواره استفاده می کند، نباید از ترک نماز فرزند خود تعجب کند و نباید انتظار داشت خانواده از لحاظ روحی و اخلاقی سلامتی خود را حفظ کند.وی در خصوص نقش ماهواره‌ها در زندگی امروز خانواده‌ها گفت: اگر کسی نگران فساد و تباهی خانواده و اطرفیان خود است به صورت جدی از ماهواره پرهیز کند و خدا می داند این ماهواره چه عوارض سویی بر رفتار و سعادت اعضای خانوداه ها می گذارد.

*شنیده‌ایم آیت‌الله موسوی بجنوردی پس از انتخاب حسن روحانی در میان دانشجویان خود گفته است: تا قبل از انتخابات یازدهم ریاست جمهوری، شبهه تقلب سال 88 برای من به صورت کامل حل نشده بود اما در این انتخابات کاملاً شک من برطرف شد.

*برخی نزدیکان حسن روحانی به دلیل آنکه وی را بیشتر مدیری ستادی می‌دانند و نه میدانی، از وی خواسته‌اند معاون اول و معاون اجرایی خود را ازمدیران میدانی و چابک انتخاب کند تا پیگیر مسائل اجرایی کشور باشند. در روزهای اخیر نام قالیباف در بین نزدیکان روحانی برای پذیرش پست معاون اولی به دفعات تکرار شده است.

*به دلیل مخالفت دکتر روحانی با طرح مجلس مبنی بر لزوم معرفی وزیرانی با مدرک کارشناسی‌ارشد و سابقه 10 سال کار مرتبط، در مذاکراتی که میان نوبخت به عنوان نماینده رئیس جمهور منتخب با هیئت رئیسه مجلس انجام شد این طرح از دستور کار خارج شد.

*شنیده‌ایم به دلیل برخی پروتکل‌هایی که در دعوت از مهمانان خارجی باید رعایت کرد، بحث حضور برخی سران کشورهای همسایه در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور منتخب منتفی شده است.

*شنیده‌ایم در روزهای اخیر، نقش ناطق نوری در رایزنی و مشاوره برای انتخاب اعضای کابینه روحانی پررنگ‌تر شده است. در میان اسامی پیشنهادی ناطق نوری، چهره‌های اصولگرا و مستقل زیادی مشاهده می‌شود. از سوی دیگر برخی عناصر تندرو وابسته به جناح اصلاحات که منتظر دعوت از آنها برای حضور در کابینه روحانی بودند، این روزها به‌خاطر بی‌توجهی و عدم دعوت به‌شدت ناراحت و عصبی هستند.

*این روزها برخی خبرها حکایت از توزیع و اهدای قابل توجهی سکه با عناوینی چون تقدیر و پاداش پایان کار در میان مدیران به گوش می‌رسد. امیدواریم دستگاه‌های نظارتی بر چرایی و چگونگی توزیع این سکه‌ها نظارت داشته باشند.

*در جلسه‌ای که زنان حامی حسن روحانی حضور داشتند در پایان نشست به هر کدام از مهمانان حاضر در مراسم یک کلید به صورت نمادین هدیه دادند.

*با توجه به سیاه‌نمایی‌های صورت گرفته علیه دولت نهم و دهم در دوره تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، پنج فرصت برای دکتر احمدی‌نژاد در نظر گرفته شده تا به ارائه گزارش درباره خدمات دولت نهم و دهم بپردازد. دکتر احمدی‌نژاد از اولین فرصت خود در گفت‌وگوی تلویزیونی استفاده کرد.

*قرار است تعدادی از نمایندگان مجلس طرحی را به تصویب برسانند که بر اساس آن دولت یازدهم بتواند تعداد وزارتخانه‌ها را از 17 به 21 برساند و وزارتخانه‌هایی چون راه و مسکن و صنعت و بازرگانی از هم جدا شوند.

*رئیس‌جمهور منتخب از گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای درباره کابینه وی ناراحت و معتقد است با طرح برخی اسامی توقعاتی ایجاد می‌شود و پس از آنکه این افراد نام خود را در لیست نهایی نمی‌بینند دچار ناراحتی و دلگیری می‌شوند.

*برخی نزدیکان رئیس‌جمهور منتخب معتقدند وزارت ورزش و جوانان باید از حالت وزارتخانه خارج شود تا کارایی آن افزایش یابد. بر این اساس بخش ورزش وزارتخانه همچون سابق تبدیل به معاونت رئیس‌جمهور می‌شود و بخش جوانان هم زیرمجموعه یکی از وزارتخانه‌ها خواهد شد. با این ساختار جدید، دولت می‌تواند بدون گرفتن مجوز از مجلس، یکی از وزارتخانه‌های ادغامی مثل راه و مسکن را از یکدیگر جدا کند.

pelaknews

ارسال نظر

     


-->