نشریه پلاک / شماره 352 - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
24th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 24 th ژانویه 2015 ساعت 12:36 ق.ظ | کد خبر: 25990  

* نشست رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس و نیروهای فرهنگی روز یکشنبه ۵بهمن ماه ساعت ۱۹با سخنرانی:محمدحسین صفارهرندی مشاور فرمانده کل سپاه در سالن موزه دفاع مقدس دزفول برگزار می شود.

* موج اسلام خواهی در غرب و گرایش مردمان آنان به اسلام باعث ترس سران غرب و دشمنان حقیقی اسلام شده است.اجرای پروژه اسلام هراسی که توسط غرب طرح ریزی و به دست گروههای دست ساز آنان مانند تکفیری های داعش و طالبان و نیز گروههای مانند صادق شیرازی ها در حال اجرا در راستای جلوگیری از خیل مشتاقان به اسلام صورت می گیرد؛ هرچند که این پروژه شکست خورده است. بدون شک طرح حمله به نشریه هتاک “شارلی اندو” و حمایت از انتشار مجدد و افزایش تیراژ این نشریه از ۶۰هزار به تیراژی ۳ الی۵ میلیون نسخی ای و ادامه هتاکی به پیامبر عظیم الشان اسلام با طراحی قبلی توسط خود غربیها صورت گرفت. یقیناً این هتاکی به پیامبر اسلام ،زیر پاگذاشتن اعتقادات بیش از یک میلیارد و هفتصد میلیون مسلمان جهان است که بی پاسخ نخواهد ماند.امروز غرب می داند که تروریستهای ساخته شده ی آنان بعد از شکست در سوریه و بویژه در عراق به سمت آنان باز می گردد و از این در هراسند.امروز تروریست یقهی صاحبان خود را گرفته است و از این راه فراری ندارند.

* فرمانده پادگان شهید باکری دزفول ، خبر واگذاری کل پادگان را به منطقه اقتصادی که در خبرها آمده است را تکذیب کرد و گفت: بر اساس دستور رهبر انقلاب برای واگذاری زمین های مازاد پادگان های نظامی برای ایجاد کارگاه ها و اشتغال زایی، در مرحله اول ۷۰۰ هکتار از زمین های شرقی و شمالی شهید باکری برای این منظور در اختیار مسئولین قرار داده شد ولی پس از گذشت سالها از این واگذاری حتی یک کارگاه هم در آنجا احداث نشده است.از نظر فرماندهان مافوق ما چنین توافقی اتفاق نیفتاده و اگر قرار است اتفاقی بیفتد بهتر است ابتدا از ۷۰۰ هکتار آزاد شده، استفاده شود.

* یکی از ضعف های ما در حوزه فرهنگ اینست که دستگاههای فرهنگی و مسئولانی که در این حوزه فعالیت می کنند ابتکار عملی از خود نداشته و فقط طبق برنامه و بخشنامه عمل می کنند و معمولاً برنامه های بخشنامه ای فرمالیته اجرا می شوند ، وقتی مقام معظم رهبری از لزوم روحیه جهادی در بین مدیران سخن میگوید یعنی همین که کار را نباید فقط برای ارائه آمار و رفع تکلیف انجام داد. مثلاً :  گفته می شود شورای هماهنگی تبلیغات برای فلان مراسم روتینی مثل دهه فجر جلسه گذاشت خیلی هنر نیست ، هنر این است که این شورا برای مناسبتهایی که در لیست برنامه های کشوری نیست حرکتی انجام دهد ، متاسفانه مسئولان همیشه منتظر بخشنامه می مانند در حالی که دستشان در این خصوص باز است . در شماره گذشته پلاک در خصوص شهدای انقلاب که در شهر از سوی دستگاههای فرهنگی و مسئول جهت معرفی زندگی آنان کم کار شده است مورد استقبال بسیاری از خوانندگان قرار گرفت،تاریخ فداکاریهای مردم دزفول در انقلاب و دفاع مقدس از داشته های مهم دزفول و به عنوان میراث فرهنگی و معنوی شهر هستند ، که نیاز است دستگاههای فرهنگی و بویژه شورای فرهنگ عمومی در این خصوص برنامه ریزی نمایند.دزفول در انقلاب ۲۸شهید تقدیم انقلاب نمود که بسیار کم به آنها پرداخته شده است. شهیدانی مانند: شهید سبحانی و عزیز صفری از شهدای مطرح کشور هستند که از بانیان گروه منصورون بودند. در ۲۷دی ۵۷بسیاری از شهرهای خوزستان شاهد هجوم نیروهای رژیم شاه بودند ،نقش دزفول در انقلاب در استان خوزستان ممتاز بوده است . در شهر همسایه مان اندیمشک شنبه گذشته به همت مسئولان شهر مراسمی ویژه ای در حسینیه امام این شهر برگزار شد. مسئولان فرهنگی شهر ما که انگار فراموش کرده بودند!

* سردار نقدی در پاسخ به این سوال که نظر شما در مورد سفر وزیر امور خارجه به پاریس در روزهایی که دولت آن کشور رسما از توهین به پیامبر حمایت می کند چیست، اظهار داشت:از جمله این خطاها بیان این مطلب بود که آمریکا می تواند با یک موشک، توان دفاعی ما را از بین ببرد و حرف نادرست دیگر این که امنیت ایران محصول مذاکرات است و حرف های نادرست دیگری که هیچ سیاستمدار تازه کاری هم حاضر نیست در حین مذاکره با حریف چنین امتیازاتی را به طرف مقابل بدهد، چه رسد به اینکه حریف دشمن خونی ملت ایران باشد.این خطاها نشان داد که آقای ظریف نمی دانند نماینده چه ملت و نماینده چه عظمتی هستند و ایشان با این کارها توانایی خود را در دفاع از حقوق ملت ایران به شدت زیر سوال بردند.

* نماینده مردم خرم‌آباد در پاسخ به علی مطهری نوشت: نه در صحنه انقلاب حضور جدی داشته‌اید، نه یک روز به جبهه رفته‌اید، نه تجربه کار اجرایی دارید. حضور شما در عرصه سیاسی با نوشتن مقالات تند علیه اصلاح‌طلبان آغاز شد و نهایتاً با اصرار احمدی‌نژاد در لیست اصولگرایان مجلس هشتم قرار گرفتید، اما همین تجربه سیاسی کوتاه، آکنده از مواضع متناقض است که بیانگر فقدان منظومه فکری روشن است.

* سرتیپ عبدالکریم العامری فرماندهی گارد مرزی عراق گفت: اگر فتوای آیت الله علی سیستانی مرجع عالی شیعیان و توجهات آیت الله علی خامنه‌ای رهبر معظم ایران نبود تروریست‌های داعش بر بغداد مسلط شده بودند.تلاش می‌کنیم در سرکوب داعش از تجربیات گارد مرزی ایران استفاده کنیم.

* پس از اعلام خبر انحلال پژوهشگاه فضایی با حکم رئیس جمهور شامل تکه تکه کردن کل ساختار فضایی کشور، برخی رسانه‌های آمریکایی با زیرسوال بردن اصل برنامه فضایی کشورمان، رضایت خود را از این تصمیم دولت یازدهم اعلام کردند.روزنامه بوستون گلوب در مقاله‌ای با عنوان «ایران برنامه فضایی‌اش را کنسل کرد» ضمن زیر سوال بردن اصل موفقیت‌های سازمان فضایی کشورمان، به تمجید از تصمیم روحانی در تکه‌تکه کردن سازمان فضایی کشور پرداخت. کیهان نوشت: رییس پژوهشکده سامانه‌های فضانوردی پیش از این درباره جایگاه ایران در عرصه فضا در سطح جهانی گفته بود: «در حوزه رکوردهای ثبت‌شده فضایی، ما در میان کشورهای تراز اول در این حوزه قرار داریم. در بحث ماهواره‌ها نیز در زمره ۱۰کشوری هستیم که توانسته‌ایم ماهواره‌ای را به صورت کاملاً بومی تولید و با توانمندی‌های داخلی پرتاب کنیم. در ارسال موجود زنده هم جزو شش کشوری هستیم که توانسته‌ایم در این سطح پیچیدگی موجود زنده را به فضا بفرستیم و سالم برگردانیم.»

 جارچی: تدبیر را عشق می کنید؟! همه دستاوردهای علمی خود را چگونه قفل می کنیم؟! پیشرفت یعنی همین دیگه؟!وقتی بخواهی با کدخدا ببندی و با وزیر کدخدا بخواهی لب دریا پیاده روی کنی ،باید هم به پیشرفت کشورت قفل بزنی ، همین دیگر . بی سواد حرف نزنند و گرنه می فرستمشون به جهنم!

* رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری با تأکید بر اینکه فتنه محکوم است، گفت: باید آنچه را که مقام معظم رهبری و قانون می‌گوید فصل‌الخطاب قرار داد.

* حضرت آیت الله نوری همدانی با انتقاد شدید از سکوت معنا دار مسؤولان در قبال اهانت به پیامبر اسلام(ص) سفر وزیر امور خارجه در چنین شرایطی به پاریس را اقدامی نابجا خواند.این مرجع تقلید در ادامه از سکوت معنادار مسؤولان در قبال این حرکت گستاخانه و همچنین سفر نابجای وزیر امور خارجه در چنین شرایطی به پاریس انتقاد کرد و گفت: توقع و انتظار این است که مسؤولان واکنش جدی به این اقدام نشان دهند.

* دکتر جلیلی دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در قنیطره سوریه را سندی گویا بر همدستی این رژیم و تروریست‌ها در منطقه خواند و گفت: شهادت نیروهای حزب‌الله افتخاری برای این جنبش است.

 

ارسال نظر

     


-->