نفس ها را حبس کنید! ریزگرد ها دوباره آمدند - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
4th، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 4 th فوریه 2015 ساعت 1:57 ب.ظ | کد خبر: 26488  

آیا کسی هست برای مردم کاری بکند

 نفس ها را حبس کنید! ریزگرد ها دوباره آمدند

هنوز خاک هفته قبل خوزستان  در ریه های مردم و شهرهای استان مانده بود که امروز هم دوباره خاک و ریزگرد  آمد تا جدی بودن این بحران را دوباره به مسئولین کشور گوشزد کند.

امروز ظهر ریزگردها باز به اهواز و دیگر شهرستان های خوزستان هجوم آوردند تا نفس ما را دوباره تنگ کنند و مردم به هوش باشند که دوباره نفس ها حبس!!!

در هفته گذشته سه روز شدیدا خاکی را خوزستانی ها تجریه کردند  و آلودگی هوا آنقدر زیاد بود که دستگاه های تشخیص آلایندگی هم از کار افتادند. و درصد آلاینده ها به ده ها برابر جد مجاز رسید.

هنوز خاک هفته قبل در ریه های مردم و شهرهای استان مانده بود که امروز هم دوباره خاک آمد تا جدی بودن این بحران را دوباره به مسئولین کشور گوشزد کند.

طوفان خاک می آید تا به ما بگوید من فرزند انتقال آب از سرچشمه های کارون و کرخه هستم طوفان خاک می آید تا خبر از تونل های بهشت آباد و… دهد طوفان خاک می آید تا شاید دولت ها فکری به حال سلامت چند میلیون خوزستانی کنند. احیانا!!!

دیروز بعد از ظهر نشستی در خصوص ریزگردها  با حضور نمایندگان استان خوزستان و رئیس سازمان محیط زیست کشور و معاونینش برگزار شد.

عباس پاپی زاده  نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی  با بیان جزئیاتی از این جلسه به رهیاب گفت:تاکید نمایندگان این بود که رئیس جمهور هر چه زودتر باید در این خصوص موضع گیری کند و یک جلسه هیات دولت فقط به موضوع ریزگردها در خوزستان اختصاص پیدا کند و کمیته بحران ریزگردها در دولت تشکیل شود و مثل دریاچه ارومیه رئیس جمهور به موضوع ورود کنند.

وی همچنین در ادامه  اضافه کرد:قرار شد تا از محل بودجه ستادبحران کشور مبلغی را برای مباحث درمانی مردم و اقداماتی که مضرات ریزگردها را کم می کند در نظرگرفته شود.

رهیاب

نظر بینندگان
  1. گمنام says:

    با سلام ، چرا زمانی که این تونل ها و انتفال آب ها داشت صورت می گرفت و عده ای از اهل علم جغرافیا بر سر خود می زدند که این ضرر ها را خواهد داشت . از این پروژه ها با افتخار یاد می شد . از آن سد گتوند با تل نمک اش با افتخار یاد می شد ولی حالا زبان اعتراض گشوده ایم . خوب است به وقت و پیش پیش کاری انجام داده و زبان به اعتراش گشاییم.

ارسال نظر

     


-->