پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نماینده مردم دزفول خواستار ارتقای کیفیت خدمات بهداشتی در مناطق محروم شد

عباس پاپی زاده در نشست هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی دزفول که به منظور بررسی پروژه های پردیس دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد به برخی مشکلات مناطق محروم به ویژه شهر سردشت و بخش 80823821-4913775مرکزی پرداخت و خواستار محروم زدایی از این مناطق شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت:ارایه خدمات درمانی و تجهیزات با کیفیتی بالا در دانشگاه فراهم شده است و همین امر باعث جذب بیماران از سراسر استان واستانهای همجوار شده است .
عبدالرحیم صائمی نیا افزود: حرکت بعدی ارتقای دانشگاه به تیپ دو است که در صورت تحقق آن امکانات و توانمندی دانشگاه ارتقا خواهد یافت.
علیرضا خسروپناه معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز گفت: تا پایان امسال تمام خانه های بهداشت شهرستان تکمیل می شود.
وی مهمترین مشکل در حوزه توسعه را کمبود نیروی انسانی بویژه برای فوریت های پزشکی عنوان کرد و افزود: تسهیلات بسیاری برای ارتباط مردم با فوریت های پزشکی فراهم شده که بزودی به بهره برداری خواهد رسید.
مهدیه توکلی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز ضمن ارایه گزارشی از حوزه بهداشت به ویژه مناطق صعب العبور از طرح سلامت محور به عنوان طرح پایلوت در دانشگاه علوم پزشکی دزفول خبر داد وگفت:تمام خانه های بهداشت، پایگاهها و مراکز بهداشت به رایانه و ارتباط اینترنتی مجهز می شود.
وی افزود: برای مناطق حاشیه شهر پیشنهاد یک مرکز بهداشتی درمانی را به وزارت بهداشت ارایه شد.
عبدالرحمان دزفولیان معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز با تعداد داشجویان این دانشگاه را ۸۳۰ دانشجو عنوان کرد و گفت: در آینده نزدیک ۲۶۰ نفر از آنان فارغ التحصیل می شود.
وی افزود :تمام امکانات برای دانشجویان جدیدالورود از جمله خوابگاه فراهم شده و امسال برای اولین بار ۳۰ نفر در رشته اتاق عمل پذیرش شدند.
در این نشست در خصوص طرح های کوتاه مدت و دراز مدت و ارایه خدمات بهداشتی و درمانی در مناطق محروم تبادل نظر شد.

ایرنا

اخبار مرتبط