پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نمایشگاه بزرگ هفته دفاع مقدس سپاه ناحیه دزفول افتتاح شد

مایشگاه بزرگ دفاع مقدس دزفول با 2700 متر مربع در پارک ساحلی دولت دزفول با حضور نماینده ولی فقیه در شهرستان، فرماندهان ارشد نظامی مستقر در شمال خوزستان و جمعی از مسئولین افتتاح شد.
به گزارش سپاه ناحیه دزفول عصر  یکم مهرماه، با حضور نماینده ولی فقیه در شهرستان، فرماندهان ارشد نظامی مستقر در شمال خوزستان و جمعی از مسئولین، نمایشگاه دفاع مقدس دزفول در بوستان ساحلی دولت افتتاح شد.
عکس نمایشگاه یک
امام جمعه دزفول و فرماندهین نظامی شرکت کننده در این نمایشگاه، در ادامه به بازدید از غرفه های آن پرداختند
عظیم سرتیپی، مسئول برگزاری این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی ناحیه دزفول گفت: این نمایشگاه که در مساحت ۲۷۰۰ متر مربع در پارک ساحلی دولت دزفول برپا خواهد شد، اولین و بزرگترین نمایشگاه تلفیقی جنگ سخت و نرم است که ۹۰۰ متر آن  جنگ نرم و مابقی آن جنگ سخت است.
“جنگی که بود، راهی که هست” نام این نمایشگاه بود که سرتیپی به آن اشاره و تصریح کرد: این نمایشگاه دارای دو بخش، هشت ساله دفاع مقدس به نام “جنگی که بود” و جنگ نرم دشمن به نام ” راهی که هست” اجرا می شود.
 
وی گفت: در بخش اول این نمایشگاه که مربوط به دوران دفاع مقدس است، هفت غرفه داریم که در آن، غرفه لایه های پنهان جنگ، غرفه ادارات مؤثر در دفاع مقدس و غرفه  نقش زنان در دوران جنگ تحمیلی از جکله غرفه های آن است.
سرتیپی، بخشی دیگری از این نمایشگاه را متعلق به نقش نیروهای مسلح در دروان دفاع مقدس خواند و گفت: سه غرفه در این نمایشگاه به نقش سپاه پاسداران در دفاع مقدس، نقش ارتش و تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول در دفاع مقدس با محوریت عملیات شکست حصر آبادان و نقش پدافند با محوریت عملیات فتح المبین اختصاص داده شده است که  در آن تجهیزات ،ادوات نظامی و کارهای حجمی به نمایش گذاشته می شود.
مسئول برگزاری نمایشگاه، غرفه مکتوبات دفاع مقدس شامل فروش کتاب و نرم افزار را از دیگر بخش های نمایشگاه عنوان و اذعان کرد: شهر موشکی تلفیقی از پیوند فرهنگ دفاع مقدس و عاشورا است و علاوه بر آن  یادمان شهدای اتوبوسی گردان بلال در محوطه داخلی آن وجود دارد که هر شب جلوی این اتوبوس برنامه مختصری برگزار می شود
غرفه های دیگری که سرتیپی به آنها اشاره کرد، غرفه عکاسی با تجهیزات و لباس رزمی و ایستگاه صلواتی بود و ادامه داد: در بیرون از نمایشگاه نیز، ارتش تعدادی از ادوات نظامی را به نمایش گذاشته و مانور زندگی در شرایط سخت را اجرا می کند.
فرمانده حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر افزود: خروج از جنگ سخت و ورود به جنگ نرم با یک میدان مین دو منظوره صورت می گیرد که، یک طرف این معبر، با مین های والمر، گوجه ای و ضد خودرو مفروش شده و طرف دیگر آن میدان مین جدید دشمن را که برای ما ایجاد کرده که همان جنگ نرم است را به نمایش می گذاریم
وی این معبر را گذرگاه عبور از جنگی که بود به راهی که هست توصیف و گفت: تعریف جنگ نرم، نقش فضای مجازی در جنگ نرم، سایتها، تلفن های همراه، باری های رایانه های، دجالواره و تاثیر ماهواره بر زندگی مردم، اسباب بازی ها و نوشت افزارهای اسلامی و تاثیر آنها ، مواد عفیونی، و مواد مخدر صنعتی، سنتی و راه های جلوگیری و پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر از بخش های متنوع این قسمت از نمایشگاه است.
عظیم سرتیپی گفت: تربیت اسلامی با مثلث مسجد، خانه و مدرسه،  نقش تغذیه در جنگ نرم دشمن با گریزی به تب سنتی و اسلامی ، حجاب و عفاف ، نقش فرق و مذاهب ساختگی در جنگ نرم و غرفه خلاقیت ها و کودک بخش هایی است که در این نمایشگاه به آنها توجه شده است.
وی نمایش پایان نامه ها، اختراعات و ابتکارات دانشجویان را یکی دیگر از غرفه های نمایشگاه خواند و تصریح کرد: دوری جوانان ما از علم یکی از راه های دشمن در جنگ نرم است که ملت ایران با تقدیم شهدا به چنین سطحی از علم رسیده به این منظور غرفه ای نیز تحت عنوان غرفه جهاد علمی در این نمایشگاه تعبیه شده است که این غرفه با محوریت شهدای هسته ای برگزار و تیم اداره کننده آن هم دانشجویان شهید رضایی نژاد هستند.
مدیر نمایشگاه گفت:در حاشیه این نمایشگاه نیز به مدت دو شب جشنواره فروش غذاهای سنتی به منظور حمایت از مردم غزه برگزار خواهد شد.
سرتیپی افزود:این نمایشگاه در نوبت صبح برای بازدید دانش آموزان و در نوبت عصر به منظور بازدید عموم تا پایان هفته دفاع مقدس برپاست.
گفتنی است این نمایشگاه از یکم تا هفتم مهرماه از ۱۸:۳۰ بعد از ظهر تا ۱۲ شب آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان علاقمند است.

اخبار مرتبط