پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

نماینده دزفول : لزوم بهره‌گیری مدیران از تخصص نیروهای کانون بسیج مهندسین دزفول

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی بر لزوم بهره‌گیری مدیران از ظرفیت و تخصص نیروهای کانون بسیج مهندسین صنعت و عمران این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش دزمهراب دیدار اعضای کانون بسیج مهندسین صنعت و عمران دزفول عصر امروز با حضور عباس پاپی‌زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در این آئین اظهار کرد: خوشبختانه کانون بسیج مهندسین دزفول دارای نخبگان جوان بسیاری است که باید مدیران از ظرفیت و توان بالای آنها در طرح‌ها و پروژه‌ها استفاده کنند.

عباس پاپی‌زاده گفت: بزرگترین معضل ما در شهرستان، جذب سرمایه گذار است و باید به نحوه مطلوبی در این زمینه به همت کارگروه‌های کانون بسیج مهندسین صنعت و عمران دزفول تلاش کرد افراد سرمایه گذار را شناسایی و آنان را تشویق به فعالیت در دزفول کنیم.

وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته، پیشتر برخی فرصت‌های سرمایه گذاری در دزفول شناسایی و خلاصه‌ای از 180 طرح اقتصادی شناسایی شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کانون بسیج مهندسین صنعت و عمران باید سعی شود کارگروهی برای شناسایی ظرفیت‌های صنایع تبدیلی کشاورزی در دزفول تشکیل و با توجه به اینکه دزفول قطب کشاورزی منطقه است با کمترین هزینه بیشترین سوددهی را در این زمینه کسب کرد.

پاپی‌زاده در پایان افزود: مطمئنا با ساخت کارخانجات صنایع تبدیلی برخی از دغدغه‌های کشاورزان نیز کاسته خواهد شد.

*ساماندهی بیش از 630 دکتر و مهندس مجرب در زمینه صنعت و عمران 

مدیر کانون بسیج صنعت و عمران دزفول نیز ضمن تشریح عملکرد کانون بسیج مهندسین صنعت و عمران این شهرستان اظهار کرد: مجموعه بسیج مهندسین دزفول متشکل از جوانان مومن، متعهد و متخصص شهرستان هستند که با روحیه جهادی در حال فعالیت بدون هیچ چشمداشتی عمل می‌کنند.

مجتبی ظفری‌پور گفت: در حال حاضر بیش از 630 دکتر و مهندس مجرب و متخصص در زمینه صنعت و عمران در این کانون در رشته‌های مختلف اعم از عمران و صنعت، انرژی و فناوری اطلاعات ساماندهی شده‌اند.

وی افزود: مهمترین خدماتی که مهندسین این کانون به همنوعان خود ارائه می‌دهند از طریق طرح هجرت اقدام به شناسایی طرح‌ها و محرومیت زدایی و مشاوره و نظارت در برخی پروژه‌هاست.

ظفری‌پور تصریح کرد: به‌زودی کارگروهی برای مشاوره و راهنمایی سرمایه گزاران در این کانون به همت مهندسین راه‌اندازی می‌شود که با این اقدام به بحث جذب سرمایه گذار در برخی پروژه‌ها و ارائه راهکارهای علمی و فنی کمک بسزایی می‌کند.

فارس

 

اخبار مرتبط