7th، دسامبر 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 7 th دسامبر 2013 ساعت 3:58 ب.ظ | کد خبر: 10318  

به گزارش دز مهراب :نماینده مردم شهرستان دزفول درمجلس شورای اسلامی گفت: 16 آذر نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و مظهر ایثار، از خودگذشتگی، پایداری و استقلال و آزادی است.

،مهندس”عباس پاپی زاده”درگفت وگویی به مناسبت فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو افزود: 16 آذر حرکتی مبارک و پر افتخار بود که در دامان خود دانشجویانی تربیت کرد که سربازان خمینی کبیر(ره) شدند و  شجاعانه در مبارزه با رژیم ظالم شاهنشاهی به پا خاستند و در کربلای جبهه نیز با توسعه علمی و تحولات رویداد سیاسی کشور از وجودشان بهره گذاشتند.

پاپی زاده با بیان اینکه مسئولین دانشگاه‌ها باید روحیه شجاعت و حق طلبی دانشجویان را حفظ کنند، ادامه داد: شانزدهم آذر برای همیشه یادآور حق‌طلبی مردمی است که با تأسی به سالار شهیدان، مرگ عزتمندانه را بر زندگی ظالمانه ترجیح دادند و در راه مبارزه با استکبار و دنیاپرستان از نثار خون پاک خویش دریغ نکردند.

وی به این نکته نیز اشاره کرد که رشد علمی کشور، افزایش قدرت تولید و توسعه فناوری، از آثاری است که تربیت دانشجو برای جامعه به ارمغان می‌آورد.

نماینده مردم این شهرستان درمجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان باید شرایط شکوفایی ظرفیت‌ها و استفاده از توان علمی دانشجویان در حل مسائل دانشگاه‌ها را فراهم کنند تا زمینه تعامل دانشجویان و دانشگاه بیشتر فراهم شود.

پاپی زاده با بیان اینکه هر صفحه زرین از کتاب پر افتخار مبارزات ملت ایران خاطره‌ای از بصیرت، رشادت، درک درست و به موقع و ظلم‌ستیزی و استکبار‌ستیزی اقشار مختلف ملت مسلمان ایران را در سینه خویش دارد، تصریح کرد: دانشجویان ایران اسلامی با الگوبرداری از رشادت‌ها و شهادت طلبی‌های دانشجویان شهید و شهدای علمی کشور، با پشتکار و تلاش در راستای تولید علم و پیشرفت کشور گام بر می‌دارند

وی درپایان ضمن تاکید بر حفظ شور و نشاط در محیط‌های دانشگاهی شهرستان دزفول، خواستار توجه ویژه مسئولان دانشگاه‌های شهرستان به نیازهای دانشجویان شد.

کد خبر:45

f

منبع :نماینده

ارسال نظر

     


-->