نگاه تزئینی به حوزه فرهنگ و هنر در کشور از سوی مسئولان - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
15th، آگوست 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 15 th آگوست 2013 ساعت 12:34 ب.ظ | کد خبر: 5415  
نگاه تزیینی و غیر اصیل به حوزه فرهنگ توسط مسئولان باعث وارد آمدن ضربه به این حوزه شده است.000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

 محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری گفت: از نظر ما همه اهالی خبر در حال تلاش هستند البته وضعیت ادبیات و هنر را در رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها نمی‌دانم اما آنچه در حوزه سینما دیده می‌شود حاصل این تلاش است، سال گذشته فیلم‌هایی ساخته شد و موجبات حضور خانواده‌ها را در سینما فراهم کرد تا شرمنده فرزندانمان نباشیم.

وی  در مراسم تقدیر از خبرنگاران حوزه ادبیان و هنر که شب گذشته در حوزه هنری برگزار شد، با تبریک روز خبرنگار در آغاز کلام یادی از زنده یاد امیرحسین فردی مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کرد واضافه کرد : آقای فردی هم از جمله مدیران و روزنامه‌نگاران موفق بودند.

رئیس حوزه هنری خاطر نشان کرد: این همکاری می‌تواند در تمام حوزه‌ها استمرار یابد چرا که حوزه‌های فراموش شده زیادی هستند که اگر دوستان به یکدیگر کمک کرده و در ادامه مسائل اساسی حوزه فرهنگ را احصا کنند، اتفاقات بزرگی را در کشور شاهد خواهیم بود.

مومنی ادامه داد: فکر می‌کنم جایگاه فرهنگ و هنر در کشور ما بالا باشد زیرا همه چیز کشور فرهنگ و ادب و هنر است و این موضوع دقیقا همان موضوعی است که باعث تمایز ما با دیگر کشورها می‌شود، بر این اساس اولین چشم‌انداز جمهوری اسلامی برای پیشرفت همه جانبه با محوریت فرهنگ تدوین شده است.

رئیس حوزه هنری ضمن اشاره به بروز مشکلات اقتصادی در سال گذشته و اولین کاستی بودجه در فرهنگ، گفت: نخستین جایی که از بودجه پس از مشکلات اقتصادی کاسته شد، حوزه فرهنگ و هنر بود در صورتی که اعتبار در حوزه‌های عمرانی آن طور که از بودجه فرهنگ کم شد، کاسته نشد چون آن حوزه‌ها را اصل و در مقابل نگاه تزیینی و غیر اصیل به حوزه فرهنگ داشتند که باعث وارد آمدن ضربه به این حوزه شد.

وی زبان فارسی را از مظلوم ترین مسائلی که در حوزه فرهنگ به آن تا به حال پرداخته نشده است دانست و افزود: اگر به این زبان پرداخته نشود، ممکن است همانطور که از قدرت و محدوده مخاطبان زبان فارسی کاسته شده است، به مرور هم از این وضع بدتر شود و در کشور خودمان هم غریب شود. زبان فارسی زمانی زبان اول شبه قاره بود اما در کمتر از ۲۰۰ سال استعمارگران بلایی به سر آن آوردند که امروز در کشور خودمان هم از تعداد افرادی که زبان فارسی را به درستی صحبت می کنند، کاسته شده است.

دانشجو

ارسال نظر

     


-->