نیروگاه سد دز تعمیر و اورهال شد - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
23rd، ژانویه 2016
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd ژانویه 2016 ساعت 8:30 ب.ظ | کد خبر: 39032  

به گزارش دزمهراب مدیرعامل سد و نیروگاه دز گفت:اورهال هشت واحد نیروگاهی این سد با موفقیت انجام شد.
سعید رئوفی نسب گفت: با برنامه ریزی دقیق عملیات تعمیر سالیانه واحدها، یک ماه زودتر از موعد مقرر به پایان رسید و هم اکنون هر هشت واحد نیروگاه دز با ظرفیت کامل در مدار قرار دارند.
وی افزود : با توجه به بارش قابل توجه و آورد مناسبت آب ورودی به دریاچه و اتمام فصل تعمیر ، این شرکت آمادگی کامل دارد تا در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی که مصرف شبکه افزایش خواهد یافت ، با ظرفیت کامل ( ۵۲۰ مگاوات ) در خدمت شبکه سراسری قرار گیرد .
رئوفی نسب اظهار کرد: شرکت تولید و بهره برداری سد و نیروگاه دز در سال ۱۳۹۳ موفق به احراز رتبه برتر ارزیابی عملکرد نیروگاه های کشور شد با توجه به شرایط مطلوب کنونی، تلاش می شود امسال نیز با عملکرد مناسب ، نقش مطلوبی در پایداری شبکه ایفا نماید.
وی گفت:با توجه به افزایش نزولات آسمانی و وضعیت مناسب آب ورودی ، در صورت ادامه این روند پیش بینی می شود که تولید برق تا پایان امسال ۱۰ درصد بیشتر از میزان پیش بینی شده در قرارداد فروش انرژی شرکت باشد.
وی افزود:در تابستان سال جاری ، سد و نیروگاه دز با مدیریت آب خروجی از نیروگاه ، علاوه بر تولید برق مطمئن ، در خصوص تامین آب پایین دست و مصارف کشاورزی ، نقش بسیار مؤثر و مطلوبی ایفا نموده است.
سد و نیروگاه دز دارای هشت واحد توربین ژنراتور برق آبی با ظرفیت تولید ۵۲۰ مگاوات ساعت انرژی است.
ایرنا

ارسال نظر

     


-->