پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

هراقدامی که سبب اختلاف مسلمانان واهانت به مقدسات اسلام باشد،خدمت به کفار؛خیانت به اسلام وحرام شرعیست+عکس

 امسال نماز عید قربان ، عید بندگی و عبودیت در برابر معبود لایزال به امامت “حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی “امام جمعه و نماینده ی ولی فقیه در شهرستان دزفول و با حضور مردم مومن و ghazi.majdgedezمتدین شهرستان دزفول در مصلی امام علی علیه السلام برگزار شد.

در این آیین وحدت بخش “خطیب جمعه ی دزفول” با توصیه ی خود و مردم به تقوای الهی و تبریک فرا رسیدن این عید خجسته گفت :قربانی حیوان درنده ی نفس ،با تیغ تقوا درسیست که از عیدقربان و مناسک و آیین حج ابراهیمی باید گرفت.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” با اشاره به آیات ۱۰۱ تا ۱۰۷ سوره ی صافات و داستان پند آمیز ابراهیم و اسماعیل علیه السلام تصریح کرد:انسان ممکن است با نگاه به مناسک و اعمال حج رمز و راز آنها را درنیابد ولی به واسطه ی آشنایی با سیره و زندگی حضرت ابراهیم (ع)می توان به رمز و راز آنها دست یافت .

وی افزود:قربان هر کار نیکیست که انسان به واسطه ی آن به رحمت خداوندی نزدیک شود .

خطیب جمعه دزفول با اشاره به معنا و مفهوم “فدیه “خاطر نشان ساخت:فدیه چیزیست که فدای انسان و راه انسان می شودلذا انسان نباید اجازه دهد تا با وسوسه ی شیطان آخرت را فدای دنیا کند.

ایشان در خطبه ی دوم ضمن اشاره به پیام مقام معظم رهبری (مدظله العالی)به کنگره ی عظیم حج افزود:نیاز امت اسلامی امروز به انسانهایی است که دارای اندیشه و عمل در کنار ایمان ، صفا ، اخلاص و مقاومت در برابر دشمنان بوده و به خودسازی معنوی و روحی دست یافته اند.

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی “در ادامه اتحاد،همدلی وهمبستگی را درس بزرگ حج دانسته و خاطر نشان کرد:علاج مشکلات مسلمانان اتحاد و برادری زیر لوای توحید و شناخت دشمن و مقابله با نقشه ها و فتنه های آنهاست.

قاضی دزفولی با اشاره به برنامه های دشمن برای تفرقه و اختلاف فکنی میان مسلمانان ،هشدار ولی امر مسلمین جهان را چنین یادآور شد:هر گفته و عملی که سبب برافروختن آتش اختلاف و دشمنی میان مسلمانان و اهانت به مقدسات گروهها و مذاهب اسلامی باشدخدمت به اردوگاه کفر و شرک و خیانت به اسلام بوده و حرام شرعیست.

مذاکرات ایران با ۵+۱ در ژنو موضوع بعدی خطبه ی امام جمعه دزفول بود:در این مذاکرات نباید اجازه داد تا امریکا با وقت کشی ما را خسته و شکست های پی در پی خود را در داخل و خارج از کشورشان جبران نمایند .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی” در پایان ایستادگی بر حقوق ملت مسلمان ایران را خاطر نشان کرده و افزود: خط قرمزهای حقوق هسته ایران معامله شدنی نیست ؛ لذا غربی ها بدانند که اگر از این فرصت استفاده نکنند تا مدتها به چنین فرصتی دست نخواهند یافت.

لازم به ذکر است که در صبح عید قربان دعای ندبه در مصلی امام علی دزفول برگزار و پس از آن صرف صبحانه و پس از نماز مراسم دید و بازدید عید با حضور مسئولین و اقشار مردم  در دفتر امام جمعه دزفول برگزار شد.

eydeghorban00002 eydeghorban00003

مجددز

اخبار مرتبط