پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

هرگونه تیر اندازی در مجالس شادی و عزا ممنوع است

به گزارش دزمهراب فرمانده انتظامی شهرستان دزفول، در همایش پلیس، عشایر، طوایف و معتمدین، در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان دزفول ،حفظ امنیت و نظم در جامعه را هدف نیروی انتظامی دانست و در ادامه در این رابطه  گفت: نیروی انتظامی برای رسیدن به این هدف از مولفه های درون سازمانی از جمله امکانات ،ابزار و نیروی انسانی و برون سازمانی از جمله ظرفیت های اجتماعی در راستای امنیت استفاده می کند.

سرهنگ ˈاحمد چندازˈ با اشاره به اهمیت استفاده از نفوذ افراد معتمد و بزرگان طوایف برای حل مشکلات اجتماعی، از سران و بزرگان طوایف خواست ، نیروی انتظامی را در برقراری نظم و امنیت یاری کنند.

سرهنگ چنداز بر ضرورت توسعه بستر مشارکت عمومی در تولید و حفظ امنیت اجتماعی تاکید کرد و گفت:مردمی کردن امنیت نقش بسزایی در تولید و حفظ امنیت دارد.

وی همچنین در ادامه  افزود:بیش از ۵۰ درصد جرائم به نزاع و درگیری فردی ، خانوادگی و گروهی اختصاص داشته ضمن اینکه اکثر این نزاع ها با وساطت بزرگان و سران طوایف خاتمه می یابد.

فرمانده انتظامی دزفول از سران عشایر و طوایف خواست برای حل مشکلات خود از طریق قانونی اقدام کنند و به دنبال انتقام جویی نباشند. سرهنگ چنداز هر گونه تیر اندازی در مجالس شادی و عزا را ممنوع اعلام کرد و از بزرگان طوایف خواست مانع از تکرار چنین اقداماتی در مجالس شوند.

وی  همچننی در این نشست در خصوص گسترش مواد مخدر در جامعه نیز هشدار داد و افزود : خانواده ها جوانان را از بلای خانمان سوز اعتیاد مصون نگه دارند.

images

خورنا

اخبار مرتبط