پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

هفته چهارم مسابقات اسب دوانی قهرمانی کشور در دزفول برگزار شد

رییس هیات سوارکاری شهرستان دزفول، به خبرنگار ایرنا گفت: هفته چهارم این مسابقات با شرکت 45 اسب از استان های تهران ، لرستان ، کهگیلویه و بویر احمد و خوزستان به مسافت هزار متر در چهار کورس برگزار گردید.

علیرضا پنبه زن، سن اسب های شرکت کننده در این دوره از مسابقات را سه تا هشت سال عنوان کرد و افزود:اسب های برتر این دوره از مسابقات به رقابت های بهاره به میزبانی یزد راه پیدا می کنند.

در کورس اسب های صفر تا دو امتیازی، اسب لینا به مالکیت عزیز هلاکوپور و اسب فدک از رضا کلانی هر دو از شوش اول و دوم شدند و اسب لامیا بامیان از غلامحسین بامیان از دزفول نیز سوم شد.

در کورس اسب های چهار تا هشت امتیاز نیز اسب فرعون فراری از منصور دانیالی از شوش اول شد و اسب لاوی بهروزی به مالکیت تمنا زارعی از دزفول به مقام دوم دست یافت؛ همچنین مقام سوم به اسب فریاد از محمد احمدی از اهواز رسید.

در کورس اسب های 10 تا 16 امتیازی، اسب کرنش از حمید علیزاده از دزفول به مقام نخست دست یافت و اسب کمیت از زاده بختیاری از باغملک دوم شد؛ اسب لبخند به مالکیت هادی درخشان از شوشتر نیز سوم شد.

در کورس اسب های 40 امتیازی به بالا نیز مقام سوم به اسب قهرمان بویر احمد از باشگاه سوارکاری چلچله از شوش رسید و مقام اول و دوم این کورس به دلیل اختلاف بین اسب های فرهاد حسینی به مالکیت قاسم حسینی از دزفول و اسب گیو از عزیز هلاکوپور از شوش مشخص نشد.

بیست و یکمین جشنواره ، مسابقات اسب دوانی کشوری اسب اصیل عرب خوزستان که با شرکت استان های مختلف کشور از بهمن ماه به میزبانی دزفول آغاز شده، جمعه 22 اسفند ماه به پایان می رسد.

81531270-6317915 81531270-6317917 81531270-6317918

اخبار مرتبط