همایش بزرگداشت شهدای انقلاب اسلامی شهرستان دزفول برگزار گردید - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
2nd، فوریه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 2 nd فوریه 2015 ساعت 4:20 ب.ظ | کد خبر: 26378  

در دومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ، همایش بزرگداشت آیت الله سید مجدالدین قاضی دزفولی (ره) ، امام جمعه فقید دزفول و ۲۸ شهید انقلاب دزفول برگزار گردید.

به گزارش دزمهراب به نقل از  ایرنا ، در این همایش که روز دوشنبه پس از اقامه نماز وحدت ظهر و عصر در مسجد بازار دزفول برگزار شد ، یکی از روحانیون این شهرستان در سخنانی به تشریح ابعاد مختلف انقلاب اسلامی پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین  ٰ حسن ترابی زاده ˈ طی سخنانی  افزود: نظام اسلامی ایران امروز با گذشت ۳۶ سال از عمر انقلاب ، در عرصه های مختلف به موفقیت های بزرگی دست یافته و این پیشرفت به همت جوانان این مرز و بوم همچنان با شتاب ادامه دارد.

وی  همچنین با اشاره به پیشرفت علمی کشور در رشته های مختلف افزود: موفقیت نظام اسلامی در عرصه های مختلف ،مرهون خون شهدا و تلاش فرزندان این مرز و بوم است.

حجت الاسلام والمسلمین  ترابی زاده ،از مساجد ، حوزه های علمیه و دانشگاهها به عنوان سه عامل مهم و شاخص در پیروزی انقلاب نام برد و گفت: این سه عامل با جایگاه ویژه ای که دارند ،همچنان عامل پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی در برابر دشمنان می باشند.

وی همچنین به نقش برجسته مردم دزفول در دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت:مردم دزفول در صحنه های مختلف انقلاب پیشتاز بوده و در این میان نقش آیت الله قاضی دزفولی (ره) در رهبری مردم شاخص و برجسته بود.

وی همچنین در ادامه  از آیت الله سید مجدالدین قاضی دزفولی (ره) ، به عنوان افتخار دوران انقلاب و دفاع مقدس نام برد و گفت:آیت الله قاضی اسوه مبارزه علیه رژیم پهلوی در دوران انقلاب و نمونه مقاومت و پایداری در دوران دفاع مقدس بود.

در این همایش  که با امام جمعه و فرماندار شهرستاان دزفول و نیز جمعی از مسوولان ادارات این شهرستان برگزار گردید  ، از خانواده ۲۸ شهید انقلاب شهرستان دزفول تجلیل به عمل آمد.

آیت الله سید مجدالدین قاضی دزفولی، در سال ۱۲۷۹ هجری شمسی، در شهرستان دزفول متولد شد.  وی پس از قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲ ، و در اعتراض به رژیم پهلوی ، به اتفاق تعدادی از علما ،برای مدت ۳۵ روز حوزه علمیه دزفول را تعطیل کرده و بیانیه های افشا گرانه ای علیه رژیم منتشر کرد.

آیت الله سید مجدالدین قاضی دزفولی (ره) ، سیزدهم بهمن ماه سال ۶۴ در سن ۸۴ سالگی به سرای باقی شتافت.

از ۲۶۰۰ شهید شهرستان دزفول ، تعداد ۲۸ تن در دوران انقلاب و در مبارزه با رژیم پهلوی به شهادت رسیدند.

ارسال نظر

     


-->