همایش بزرگ نماز در مصلی امام علی (ع) شهرستان دزفول برگزار گردید - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
18th، دسامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 18 th دسامبر 2014 ساعت 2:20 ب.ظ | کد خبر: 24282  

به گزارش دزمهراب، صبح امروز پنجشنبه همایش  بزرگ نماز در مصلی امام علی (ع) شهرستان دزفول برگزار گردید. در این همایش که با حضور اساتید تخصصی از قم، مسئولین محلی، فرماندهان و نیروهای بسیج، سپاه، نیروی انتظامی، ارتش و اقشار مردم برگزار شد حضرت حجه الاسلام قاضی امام جمعه دزفول ضمن خوش آمد گویی به مدعوین به اهمیت نماز اشاره کردند.
در ادامه برنامه حضرت حجه الاسلام والمسلمین حاج آقا صفری کارشناس تخصصی نماز از قم به تکمیل سخنان حاج آقا قاضی پرداختند و افزودند که کسی که رابطه اش را با خدا اصلاح  کند خدا رابطه اش را با خلق خدا اصلاح می کند.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت نماز در اسلام گفتند: معیار سنجش دین اسلام نماز میباشد و اگر نماز را به درستی انجام دهیم دین ما نیز درست خواهد شد و محصول وجودی ما نماز است.
ایشان یادآور شدند که:قرار نیست با این همایش ها و سمینارها وقت بگذرد بلکه قرار است شهردزفول و استان خوزستان درگیر مسئله نماز که یکی از واجب ترین اعمال ما است توجه خاصی شود.
حاج آقا صفری به مشکلات نماز هم اشاره داشتند و گفتند: دو مشکل اساسی در مسئله نماز بین مردم وجود دارد، یکی اینکه نمازهایمان برایمان مهم نیست و دیگر این که نمازهایمان کامل نیست که نیز ناشی از مهم نبودن نماز است و نمازی که در آن توجه نباشد کامل نیست.
وی در ادامه به راه حل هایی در جهت بهبود فضای نماز پرداختند و افزودند: مثبت نگری یکی از این مسائل است مثلا فرزند ما که به سن بلوغ می رسد مدام به او می گوییم دیگر به سن تکلیف رسیده ایی که این اشتباه است باید گفت شما تشرف پیدا کرده اید به دین خدا؛ نماز را باید یک تشرف به دین خدا دانست نه یک تکلیف.
ایشان ادامه داند: یکی دیگر از راه حل های اهمیت دادن به نماز اصلاح بینش مردم نسبت به نماز است که مردم با دیدن دین دین بین، با داشتن دین دیندار و با فهمیدن دین دین فهم می شوند.
این کارشناس نماز به نقش نماز در قرآن هم پرداختند و فرمودند: در قرآن برای نماز صحیح هشت ویژگی وجود دارد و آنها عبارتند از: نمازی که با توجه باشد، نمازی که مخلصانه باشد، نمازی که سر موقع و اول وقت باشد، نمازی که در آن مراقبت و محافظت باشد، نمازی که در آن مداومت باشد، نمازی که با جماعت باشد، صبر و حوصله در نماز و هشتمین ویژگی که مهمترین آنهاست خاشع بودن در نماز است. در تعریف خاشع بودن همین کافی که انسان هر نمازش را طوری بخواند که انگار نماز آخرش را در این دنیا میخواند.
در پایان این آیین از فعالان عرصه نماز تجلیل به عمل آمد.

IMG-20141218-WA0022 IMG-20141218-WA0021 IMG-20141218-WA0020 IMG-20141218-WA0019 IMG-20141218-WA0018 IMG-20141218-WA0017

نظر بینندگان
  1. متاسف says:

    وقتی این جور کارها رو می بینم اون فدر عصبانی میشم که دوس دارم از درد قحط الرجال داد بزنم. خدایا این مراسمات و همایشات و سمینارات قرار است چه بکنند؟خدایا تا کی باید فکر کنیم که بیاییم برای عده ای سرباز همایش بگذاریم و یا مراسم بگذاریم که ملت عزیز نماز خوب است لطفا نماز بخوانید. مردم عزیز ارتباطتان را باخدا درست کنید. اولا که کدام مردم در این همایش می کنند که بخواهند مخاطب این صحبت ها باشند در ثانی بچه های ما در فقر محرز اطلاعات دینی به سر می برند. بچه دبستانی ها ی ما بیشتر به آموزش نماز نیازمندند تا همایش های مذخرف و بی فایده که آخرشان هم باید از عده ای تقدیر شود به خاطر زحمات فراوانشان و به خاطر …… . خدایا این چه بدبختی است که مسئولین یه اصطلاح فرهنگی شهر ما از امام جمعه گرفت تا معاونت فرهنگی باید در این گونه کارهای فرمالیته گیر کنند؟ تا کی باید ببینیم که انقلابمان از چپ و راست مورد هجمه واقع می شود فکر دختران و پسرانمان را می دزدند،کودکانمان را به شخصیت های کارتونی مشغول و البته الگو برایشان می کنند و بزرگ تر هایمان را هم به مصرف گرایی و چشم و هم چشمی ها و …. مشغول می کنند و ولی هنوز ما مامده ایم که همایش برگزار کنیم.

  2. رضا می فروش says:

    دلشون ناجوووورخوشه

  3. s says:

    برادران اینقدر حرص نخورید ، تاوقتی ************ این شهره وضع به همین منوال جلو میره…

ارسال نظر

     


-->