پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

همیشه حق با مأمور دولت نیست!

دزمهراب : حتماً گذرتان به بیمارستان افتاده است ، و احتمالاً چشم تان به تابلویی خورده است که بر روی آن یک ماده از قانون مجازات اسلامی در آن نوشته شده شده است ، مبنی بر اینکه طبق قانون مجازات اسلامی اگر به مامور دولت در حین خدمت  توهین کند به مجازات شلاق و حبس محکوم و… می شود.

به گزارش دزمهراب پایگاه خبری انصارحزب الله دزفول نوشت: مطلب ذیل ذکر چند نکته است که یقیناً در ذهن بسیاری از خوانندگان محترم می باشد، که امید است به چشم مسئولان بیاید و همه باهم به تکریم همدیگر با اخلاقی اسلامی بپردازیم:

1- حتماً گذرتان به بیمارستان افتاده است ، و احتمالاً چشم تان به تابلویی خورده است که بر روی آن یک ماده از قانون مجازات اسلامی در آن نوشته شده شده است ، مبنی بر اینکه طبق قانون مجازات اسلامی اگر به مامور دولت در حین خدمت  توهین کند به مجازات شلاق و حبس محکوم و… می شود.

الف): بیان و آموزش قانون و یادآوری آن بسیار کار ارزشمندی است ؛ نکته بعدی اینکه ،درگیر با مامور در حین خدمت پرواضح است که بد است ، کار بد نیز که دفاع ندارد.

ب): اما دعوا و یا درگیر چرا بوجود می آید؟! متاسفانه در برخی از بیمارستانها برخی برخوردها و بی توجهی های تیم های پزشکی و پرستاری بد است ، در آن صورت ارباب رجوع باید چکار کند؟! وقتی صدایش به جایی نمی رسد؟ وقتی عزیزش در بستر بیماری است و دارد درد می کشد و آن مسئول در بی خیالی کامل بدون توجه به درخواست همراه با تلفن حرف می زند و یا جوابگو نیست چه خاکی باید به سر کند؟

ج): وقتی پزشکی که کشیک است و باید حتماً دربیمارستان باشد و در زمان حضور در هر ساعتی به او احتیاج بود بر بالین بیمار حاضر شود ،اما آن پزشک در بیمارستان نیست و تلفنش را جواب نمی دهد ، چه باید کرد؟

د): وقتی پزشک مختصص که کشیک است و باید در بیمارستان حاضر باشد و برعکس در منزل مستقر است و شب دیر وقت اگر از خواب ناز بیدار شود و بر بالین بیمار حاضر شود و با بداخلاقی با بیمار رفتار کند چه باید کرد؟

م): برادران ناجا که در بیمارستان مستقر هستند باید مستقل عمل کنند و جانب عدالت را رعایت کنند و این احتمال را بدهند که ممکن است آن کارمند و یا پرستار مقصر باشد ، لذا بلافاصله به برخورد با اربا رجوع اقدام نکند.(البته این نکته را از باب تذکر نگاشتیم و ما که تا کنون ندیدیم یک جانبه عمل نمایند)

* و در پایان ای کاش به منظور تکریم ارباب رجوع در کنار این تذکر ماده ی قانونی مجازات اسلامی در خصوص درگیری و یا هتاکی به مامور در حال خدمت ، برگه ای دیگر نصب می شد و مجازات مامورین دولتی که به ارباب رجوع توهین نمایند نیز ذکر می شد چرا که یقیناً همیشه حق با مأمور دولت نیست

بعد از تحریر: خدا هزاران خیر بدهد به همه آنانی که در همه حال خود را خدمتگزار مردم می دانند و در همه حالات و مواقع خود را در محضر خدا می دادند، آنانی که اخلاق را سرلوحه ی آداب و معاشرت خود نموده اند که یقیناً در پزشکان و پرستاران و کارکنان بیمارستان ها کم نیستند.

 

اخبار مرتبط