پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

هنرستان های دخترانه دزفول، تبدیل به کارگاه های تولیدی می شوند/ تحقق عملی اقتصاد مقاومتی در هنرستان های دزفول

به گزارش دزمهراب کارشناس مسئول انجمن اولیاء و مربیان دزفول، گفت: با تایید فرماندار دزفول و اعضای شورای آموزش و پرورش دزفول، دوخت لباس فرم مدارس دزفول به هنرستان های دخترانه دزفول واگذار می شود.

امیر ظاهر طحان، صبح امروز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش دزفول، این تصمیم را به منظور تقویت هنرستان های شهرستان دزفول و تحقق «اقتصاد مقامتی، اقدام و عمل»، خواند و اظهار داشت: باوجود هفت هنرستان دخترانه در شهرستان دزفول که رشته خیاطی یکی از رشته های آموزشی آنها است، خرید لباس فرم از فروشگاه ها معنا ندارد.

وی، تبدیل هنرستان ها به کارگاه های تولیدی را دارای ثمرات بسیار ارزنده خواند و گفت: با تبدیل هنرستان ها به کارگاه های تولیدی، علاوه بر دادن انگیزه و درآمدزایی، کسب مهارت و تجربه، ورود سریع بازار کار دانش آموختگان و استفاده از ظرفیت های داخلی را در پی خواهد داشت.

کارشناس مسئول انجمن اولیاء و مربیان دزفول، افزود: با مذاکراتی که صورت گرفته است، در مرحله اول دوخت لباس فرم هنرستان ها و در مرحله بعد دوخت لباس فرم تمام مدارس دزفول به هنرستان های دخترانه این شهرستان واگذار می شود.

ظاهر طحان، از خرید تضمینی این محصولات نیز خبر داد و گفت: به تمام هنرستان ها اطمینان داده ایم که تمام محصولات انها خریداری خواهد شد و آنها نیز اقدامات لازم برای ارتقاء کیفیت و آموزش دوخت را داده اند.

برای راه اندازی اولین کارگاه، نیاز به خرید هفت دستگاه چرخ صنعتی وجود داشت که فرماندار و سایر اعضای شورای آموزش و پرورش، قول مساعد خرید این دستگاه ها را دادند.

تعداد ۷۴ هزار دانش آموز در مدارس دزفول تحصیل می کنند.

دزفول امروز

اخبار مرتبط