ورود جدی شورای شهر و شهرداری به موضوع قطع درختان در دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
25th، دسامبر 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 25 th دسامبر 2021 ساعت 3:23 ب.ظ | کد خبر: 65335  

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول گفت: شورای شهر و شهرداری دزفول با جدیت به موضوع قطع غیر قانونی و هرس نامتعارف درختان ورود کرده‌اند.

محمد حسن پرآور  اظهار کرد: مدتی است که پدیده ناخوشایند قطع و هرس نامتعارف درختان و ماشین‌های حمل چوب در شهرستان دزفول مشاهده می‌شود که لازم است دستگاه‌های متولی هر چه سریع‌تر به این موضوع ورود کنند.

وی با اشاره به اعتراض‌های گسترده دوستداران محیط زیست و شهروندان نسبت به قطع غیرقانونی درختان در سطح شهر و شهرستان، این اعتراض‌ها را قانونی و به حق برشمرد و افزود: دغدغه شهروندان و دوستداران محیط زیست و ورود فعالانه و دلسوزانه آنها به این موضوع جای قدردانی دارد و لازم است که مسئولان متولی نیز جلوگیری از تداوم قطع درختان در تمام محدوده شهرستان را در دستور کار قرار دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول با تاکید بر اینکه حفظ و صیانت از فضای سبز شهری وظیفه مهم مسئولان است، عنوان کرد: شورای شهر و سازمان فضای سبز شهرداری دزفول همواره این امر مهم را در دستور کار داشته و اکنون نیز جدی تر از گذشته به موضوع قطع و هرس نامتعارف درختان در محدوده شهری ورود کرده و با جدیت موضوع را از طریق مبادی قانونی پیگیری خواهند کرد.

پرآور تصریح کرد: ماده‌های قانونی متعددی از جمله ماده ۶۸۶ قانون تعزیرات حکومتی در خصوص قطع غیرقانونی درختان وجود دارد که به راحتی می‌توان از طریق این قوانین از تداوم این پدیده ناخوشایند جلوگیری کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول از اجرای طرح کد و شماره گذاری و پلاک‌کوبی درختان در محدوده شهری دزفول در آینده نزدیک خبر داد و افزود: این طرح در دستور کار شورای شهر و شهرداری دزفول است که قطعاً با اجرای این طرح نظارت بیشتری بر درختان خواهد شد.

پرآور با بیان اینکه درختان ریه‌های شهر محسوب می‌شوند و وظیفه پاکیزگی هوا را بر عهده دارند، یادآور شد: مسئولان خدمت‌گزاران مردم هستند و اکنون که یکی از دغدغه‌های اساسی شهروندان جلوگیری از قطع درختان و برخورد با متخلفان است ضرورت دارد از هیچ تلاشی برای تحقق این مطالبه دریغ نکنند.

در مدت اخیر پدیده قطع غیرقانونی درختان در پارک‌های جنگلی نظیر پارک لاله، جنگل‌های سوم شعبان و زاویه‌ها توسط شهروندان و از سویی قطع و هرس نامتعارف درختان توسط برخی ادارات و به دنبال آن مشاهده ماشین‌های حمل چوب در سطح شهرستان دزفول موجب اعتراض شهروندان به ویژه دوستداران محیط زیست و انجمن‌های مردمی در این شهرستان شده است.مهر

ارسال نظر

     


-->