23rd، مارس 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 23 rd مارس 2014 ساعت 11:13 ق.ظ | کد خبر: 12503  
حامد زمانی گفت که به صورت تخصصی روی یک آلبوم کار می‌کنم که از کارهای قبلی او بیشتر سروصدا می‌کند.12121212121332334567998765435

حامد زمانی از خوانندگان مطرح موسیقی در گفت‌وگویی خود را شاگرد با واسطه استاد تاج اصفهانی دانست و درباره چگونگی ورود خود به عرصه موسیقی گفت:  کاملا اتفاقی پیش آمد. با یکی از دوستان مشترک من و تهیه‌کننده برنامه «دیروز ،‌امروز ، فردا» ، جایی صحبت می‌کردیم بحث این برنامه پیش آمد ، پینشهاد کردم که برای تیتراژش بخوانم که مخالفت شد . گفتند برنامه سیاسی که تیتراژ یا ترانه نمی‌خواهد. من این تجربه را قبلا داشتم  در برنامه «به سمت خدا» آهنگی ساختم که در نهایت به دلیل مخالفتی که شد به پخش نرسید. آن‌جا هم گفتند که این تیپ برنامه اصلا تیتراژ نمی‌خواهد. سر دیروز ، امروز ، فردا هم همین اتفاق تکرار شد تا این که گفتم ما کار را می‌سازیم شما ببینید که چطور است. شاید به نظرتان مناسب آمد در واقع به نوعی خودم را تحمیل کردم . دوستان وقتی کار را شنیدند نظرشان تغییر کرد.البته باز موقع پخش با آن مخالفت شد که در نهایت گفتم این اگر یک بار پخش شود کار خودش را می‌کند . یک بار پخش شد و همان یک بار باعث شد توجه مسئولان شبکه جلب شود و به صورت مداوم روی آنتن برود.
وی درباره واکنش‌ها به این تیتراژ گفت: برخی می‌گفتند آخه این چه کاری است؟ وقتی می ‌توانی در فضای عاشقانه بترکانی چرا رفتی در فضای سیاسی؟ این که اصلا مخاطب ندارد . چه کسی حاضر است در این فضا آن را گوش کند. حالا کی من فهمیدم این نوع کار مخاطب دارد؟ با کاری بعدی‌ام که «تحریم» بود . از عمد هم اسم کارم را گذاشتم تحریم تا هر کس اسمش را بشنود رد کند. می‌گفتند چه کسی ترانه‌ای را که اسمش تحریم است گوش می‌کند؟ ولی مردم شنیدند و اتفاقا در مقطعی بیشتر از دیروز امروز فردا جواب داد.
حامد زمانی با اشاره به برخی ادعاها گفت: می گفتند موزیک ارزشی را کسی گوش نمی‌دهد و این کارها اصلا طرفدار ندارد. شما نگاه کنید در 22 بهمن دو سه آهنگ خواندم که واکنش‌هایی را در پی داشت.
وی افزود: مردم آهنگ‌های من را پذیرفته‌اند چون همان‌طور که گفتم دارند حرف خودشان را در آن می‌شنوند. اگر کار خوب باشد و به قول معروف از دل برآید و صادقانه باشد مردم آن را می ‌پذیرند.یک مادر شهید با دست خط خودش شعر یکی از کارهای من را نوشته بود این از چیزهایی است که هیچ وقت از یادم نمی‌رود.
حامد زمانی با اشاره به این که طیف خاصی را به عنوان مخاطب هدف‌گذاری کرده‌است، گفت: آمده‌ام تا حرف عده‌ای را بزنم که تا الان خواننده نداشته‌اند. بنابراین اگر این مخاطب را راضی کنم کار بزرگی کرده‌ام و البته در طول کار مخاطبان دیگری هم جذب می‌شوند.
وی درباره این که شاید روزی ترانه عاشقانه بخواند گفت: این کار را نمی‌کنم . نه این که عاشقانه خواندن کار بدی باشد ولی احساس می‌کنم اگر من چنین عاشقانه‌ای بخواند خودم را خراب کرده‌ام.اگر این کار را کنم یعنی تا امروز تکلیفم با خودم معلوم نبوده اگر هم قرار است عاشقانه‌ای بخوانم قطعا در ژانر کاری خودم می‌خوانم مثلا عاشقانه‌های فاضل نظری را می‌خوانم.
حامد زمانی از کار جدید خود گفت: یک کار دیگر دارم که از «مرگ بر آمریکا» و «گزینه‌های روی میز» هم بیشتر سروصدا خواهد کرد اگر فضای سیاسی ما این‌جوری بماند آن را منتشر می‌کنم.

تسنیم

ارسال نظر

     


-->