پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی دزفول افتتاح شد+تصاویر

یادمان پنج شهید گمنام و چند طرح عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول روز سه شنبه با حضور مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای استان خوزستان طی آیینی افتتاح شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در این آیین در مسجد موعود این دانشگاه به شرایط کنونی جهان اشاره کرد و گفت:نظام مقدس اسلامی یکی از شاخص ترین بازیگران عرصه جهان است.
کریم رضا دوست اثرگذاری ایران در معادلات بین المللی را حاصل ۳۴ سال مجاهدت دانست و افزود: ایران اسلامی برای دست یابی به این جایگاه جهانی هزینه های زیادی چون شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای هسته ای متحمل شده است.
وی به بالا رفتن قدرت چانه زنی ایران در جوامع بین المللی اشاره کرد و اظهار داشت: ایران اسلامی اکنون در مسیر رشد و پیشرفت علمی قرار دارد و به منظور تداوم این راه به سرباز مجاهد نیاز دارد.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول رشد علمی ایران را ۱۳ برابر متوسط جهانی دانست و افزود: ایران با تداوم این پیشرفت های علمی به چهار کشور برتر دنیا از نظر علمی در سال ۲۰۱۸ تبدیل می شود.
رضا دوست تلاش دشمن برای ضربه زدن به ایران را یادآور شد و افزود: دانشگاه محل تعارضات سیاسی نیست و برای دفع خطر و تهدید دشمن باید در مسیر تولید علمی قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه علم سطح توانایی انسان را بالا می برد اظهار داشت: مسوولان شهری، نمایندگان مجلس و نخبگان علمی با ارائه طرح های علمی و اقتصادی در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری گام بردارند.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی دزفول این شهر را قطب کشاورزی منطقه معرفی کرد و افزود: طرح های توسعه کشاورزی زیادی توسط اساتید و نخبگان دانشگاه آزاد دزفول ارائه شده و مسوولان باید از این طرح ها حمایت کنند.
وی با اعلام آمادگی دانشگاه آزاد جهت همکاری با سازمان های دولتی و غیردولتی در راستای تعامل دانشگاه و صنعت گفت: سازمان های دولتی و غیر دولتی تعامل خود با دانشگاه ها بیشتر کنند.
رضا دوست جبهه اصلی نظام در حال حاضر را دانشگاه دانست و افزود: دانشجویان باید به سلاح علم مجهز شده و کلاس های درس را به خاکریز تبدیل کنند.
کارشناس معاونت عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول نیز گفت: یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد دزفول با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال و به مدت ۷۵ روز در نزدیکی مسجد موعود این دانشگاه احداث شد.
امیر رستگار محل تامین اعتبار پروژه های عمرانی و کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول را از محل بودجه این دانشگاه عنوان کرد.
در این آیین طرح تجهیز سلف سرویس دانشگاه با اعتبار ۴۰۰ میلیون ریال
، طرح تکمیل سالن شهید گودرزی با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریال و سلف سرویس اساتید و دانشجویان پردیس دانشگاهی با اعتبار دو میلیارد ریال
به بهره برداری رسید.
همچنین طرح بهسازی و زیباسازی محوطه دانشگاه شامل خیابان چهار باغ موعود با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال ،گلخانه صنعتی با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال ، کاشت گیاهان دارویی با اعتبار ۶۰۰ میلیون ریال ،طرح
پرورش بلدرچین ،‌پرورش قارچ با اعتبار دو میلیارد ریال و طرح پرورش ورمی کمپوست و کرم خاکی با اعتبار ۳۰۰ میلیون ریال از دیگر طرح های دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول بود که به بهره برداری رسید.

N80850965-4978153 N80850965-4978154

ایرنا

اخبار مرتبط