پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

پیش‌کنگره شعر سبزقبا در ایام نوروز

00

دزمهراب: حسین حاجی‌طالب امشب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش‌کنگره شعر سبزقبا پنجم فروردین ماه جاری در آستان متبرک سبزقبا برگزار می‌شود.

وی افزود: شرکت در این کنگره برای دانشجویان، اساتید و عموم مردم آزاد است و افراد متقاضی برای شرکت در این پیش‌کنگره باید یک نمونه از آثار خود را به انجمن شعر دزفول یا دفتر حرم سبزقبا تحویل دهند.

وی افزود: کنگره شعر حضرت سبزقبا در شهریور ماه سال جدید برگزار خواهد شد که این همایش نخستین پیش‌کنگره شعر سبزقباست.

مدیر آستان سبزقبای دزفول این پیش‌کنگره را یک حرکت مهم در راستای شناساندن جایگاه، شخصیت و زوایای پنهان شخصیت سبزقبا عنوان کرد و گفت: در گذشته و نیز در دی ماه سال 93 همایشی با عنوان بررسی زوایای پنهان زندگانی حضرت سبزقبا در سالن همایش‌های حرم برگزار شده بود اما همایش پیش رو بسیار جامع و کامل‌تر است.

حاجی‌طالب بیان کرد: چند سال است که در مجموعه اوقاف شهرستان و مدیریت حرم سبزقبا با رایزنی با نهادهای مرتبط برای معرفی و به ثبت رساندن حرم سبزقبا به عنوان چهارمین حرم معنوی کشور اقدامات خوبی صورت گرفته است.

این مقام مسئول تصریح کرد: بنابراین بر اساس هدف به ثبت رساندن جایگاه این حرم و با توجه به تصویب طرح برگزاری کنگره شعر سبزقبا در جلسه شورای اسلامی شهرستان دزفول، این همایش برگزار خواهد شد.

پیش کنگره شعر سبزقبا پنجم فروردین ماه جاری ساعت 20 در سالن اجتماعات این حرم برگزار خواهد شد.

فارس

اخبار مرتبط