پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

پیگیری شکایت علیه هالیوود باید ادامه داشته باشد / معنا ندارد وزارت ارشاد کوتاه بیاید

رنامه رونمایی از مستند «پرونده‌های K.S» در تالار ایوان شمس برگزار شد. برنامۀ جمع و جور و در عین حال پر و پیمانی بود. تنها سخنران این رونمایی نادر طالب زاده، مستندساز و کارشناس فرهنگی IMAGE635144152291747299کشورمان بود که در خصوص مستند «پرونده‌های K.S» و تهاجم فرهنگی ایران علیه غرب به سخنرانی پرداخت.

وی در بخشی از صحبت هایش به لزوم پیگیری حقوق ایران از طریق رسانه های جمعی و در ادامه به وسیلۀ دادگاه های بین المللی تأکید می کرد. موضوعی که بارها از سوی طالب زاده مطرح شده است و اگر نگوییم تنها، قطعاً از بزرگ ترین حامیان این ایده خود وی است.

به عقیده این مستندساز مطرح کشورمان: ما عادت نداشتیم در دادگاه مقابل آمریکا بایستیم اما شما خبرنگاران و مستندسازان حمایت کردید تا این گونه فیلم‌ها ساخته شوند و ما بتوانیم آن‌ها را پای میز محاکمه بکشانیم.

طالب زاده همچنین توضیحاتی در خصوص فیلم «پرونده‌های K.S» بیان کرد. بیشتر تصاویر این مستند مربوط به مصاحبه با فردی به نام کرت ساننفیلد بود که به گفته طالب زاده 10 سال مامور فیما در آمریکا بوده است. وی در این فیلم مستند اطلاعات شگفت انگیزی از تسلیحات آمریکا ارائه می دهد که دیشب بینندگان این فیلم را در بهت و حیرت فرو برد. پس از آنکه مستند «پرونده‌های K.S» را دیدیم برایمان جالب شد که ساننفیلد چه شخصی است و از کجا چنین اطلاعاتی را به دست آورده است. به خصوص که در فیلم در توضیح این شخصیت زیر نویس شده بود «تحت تعقیب سیاسی».

همین شد که دوباره به حرف های طالب زاده درباره ساننفیلد مراجعه کردیم. وی گفت: کرت ساننفلد 10 سال مامور فیما در آمریکا بوده است او متوجه شده بود این حادثه آن طور که دولت اعلام کرده بود نیست و یکی از مهمترین اسناد علیه حادثه 11 سپتامبر پیدا کردن مواد نانوترما در خرابی‌ها است که دانشمندان بسیار به آن استناد می‌کنند. این ماده حتی بعداز 21 روز در حال ذوب کردن فلزات در آن منطقه بود. نکته بسیار جالب دیگر در این مستند این است که 30 درصد فیلمبرداری آن را خود کرت ساننفلد انجام داده است. امروز ساننفلد به دلیل افشاگری‌ها در آرژانتین پناهنده شده است ومن باید یادآور شوم که 70 درصد از اسناد را هنوز افشا نکرده است.

کارگردان برنامه راز افزود: می‌خواستم در برنامه «راز» با کرت ساننفلد گفتگویی داشته باشم با او تماس گرفتم اما همسر او گفت به دلیل این که این روزها در آرژانتین انتخابات است ما الان نمی‌توانیم مصاحبه کنیم بگذارید در زمان مناسب تری این کار را انجام دهید.

کارشناس فرهنگی برجسته کشورمان توضیحاتی نیز در خصوص تسلیحات شیمیایی آمریکا و کمک این کشور به عراق داد که برای بیشتر شرکت کنندگان در رونمایی دیشب تازگی داشت: در طول این سال‌ها هیچ وقت به دنبال این موضوع نبودیم که این مواد شیمیایی را چه کسی به صدام داد و در آن زمان توجه نکردیم که صدام با توجه به امکاناتش نمی‌توانست سه نوع بمب شیمیایی را بسازد بنابراین باید کشوری آن را آماده کرده باشد و به او داده باشد. آن‌ها به عمد حواس ها را به آن سمت بردند که آلمانی‌ها این کار را انجام داده در حالیکه این گازها از آلمان نیامده بود بنابراین امروز وظیفه ما است که کشف کنیم این گازها از کجا آمده بود.

وی همچنین افزود: اگر از مورخان در مورد زمانی که غربیان مدعی هستند که عراق مواد شیمیای را از اروپا خرید با زمانی که اولین بمب های شیمیایی در جزیره مجنون استفاده شد مقایسه کنیم می‌بینیم که زمان‌ها با هم جور در نمی‌آید. موشکهای M55 که برای حمل مواد شیمیای استفاده شدند را عراق از کجا آورد؟ غیر این نیست که صدام این بمب‌ها را از آمریکا؛ کشوری که انبارهایی از این سلاح‌ها دارد خریداری کرده است. کسی که اعلام کرده کمک نظامی می‌کند.

بخش دیگری از سخنرانی طالب زاده به موضوع شکایت ایران از هالیوود اختصاص یافت. او در این خصوص گفت: اگر دولت عوض شده نباید مسیر را عوض کنیم. ما طی چهار کنفرانس در مورد تبلیغاتی که هالیوود علیه ایران و در راستای اسلام هراسی انجام می‌دهد 100 ها متفکر به ایران آوردیم که یکی از نتایج آن شکایت ایران بر علیه فیلم‌های ضد ایرانی که ایران را یک کشور دارای بمب هسته‌ای نشان می‌دهد بود.

وی افزود: ما نباید دست از این موضع خود برداریم. وزارت ارشاد نباید کوتاه بیاد. دولت موظف است این خط را ادامه دهد. این خط امنیتی ایران و یک جنگ رسانه‌ای است. الان یک جنگ نرم جدی داریم. کوتاه آمدن و کنفرانس را منحل کردن معنی ندارد. عقب انداختن محفلی که آدمهای بزرگ ضد جنگ غرب می‌خواهند بیایند از تحریف تاریخشان صحبت کنند معنی ندارد. ما همه را یک دولت می‌بینیم. جنگ نرم یکی است. ما که تغییر موضع نداریم. دشمنان هم که کوتاه نیامدند.

پس از سخنرانی طالب زاده مستند «پرونده‌های K.S» پخش شد. انصافاً هم ساخت مستند درخور توجه بود و هم محتوای آن. مستندی که نام سازندگان آن را نفهمیدیم. تهیه کننده، کارگردان، فیلمبردار و … از ترس جانشان نام خود را در این فیلم ثبت نکردند. به هرحال آمریکا کشور آزادی هاست!

این مستند اطلاعات عجیبی نسبت به سلاح های هسته ای و شیمیایی آمریکا افشا می کند و نشان می دهد چه بلایایی بر سر مردم جهان وارد آورده اند. اصلاً مردم جهان به جهنم، مردم کشور خودشان را هم به مسلخ سلاخی می برند و قطعه قطعه می کنند. دیشب دیدیم که تولید این تسلیحات چه ضررهایی برای خود مردم آمریکا دارد و چگونه تمام مناطق اطراف را آلوده می سازد.

راست می گوید طالب زاده که اکران مستند «پرونده‌های K.S» دشمنان را عصبانی خواهد کرد.

دانشجو

اخبار مرتبط