پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

چهار نفر از اعضای یک شرکت متخلف کلان اقتصادی در دزفول به دام افتادند

دادستان عمومی و انقلاب دزفول از دستگیری چهار نفر از اعضای اصلی یک شرکت متخلف کلان اقتصادی که تحت عنوان تولید  کود آلی از طریق پرورش کرم خاکی فعالیت داشت خبر داد.

 « احمد قهرمانی» روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه  در این رابطه افزود : تاکنون 350 مورد شکایت از این شرکت که به نام «شرکت کشاورزی مهر زراعتکاران سبزآب » به ثبت رسیده واصل شده و روند شکایت از این شرکت متخلف همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه نخستین شکایت از این شرکت در تاریخ دوم  تیرماه 93 تحت عنوان کلاهبرداری به دادگستری دزفول واصل شده است گفت : طبق براورد اولیه بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال توسط این شرکت از مردم شهرهای دزفول و شهرهای همجوار و نیز استانهای متخلف کشور حتی روستاها تحت عنوان سرمایه گذاری در تولید کود آلی اخذ شده است.

قهرمانی با اعلام اینکه شکایت هایی تا یک میلیارد و 800 میلیون ریال نیز توسط افراد مختلف به دادگستری دزفول رسده است تصریح کرد :این شرکت در ابتدای تاسیس در زمینه تولید کود آلی از طریق پرورش کرم خاکی فعالیت داشت اما پس از جذب سرمایه عظیمی از مردم به بهانه پرداخت سود به سایر فعالیت های اقتصادی از جمله خرید ملک در تهران و سایر شهرها روی آورد.

وی با بیان اینکه اعضای اصلی این شرکت متخلف اقتصادی قصد خروج از کشور را داشتند افزود: با تلاش سربازان امام زمان (عج) و پیگیری بازپرس و دادستانی دزفول چهار نفر از اعضای اصلی این شرکت به نام های (الف – پ) ، (ع – پ) ، (م – ی) و ( الف – ع) هفته گذشته در تهران و کیش به دام افتادند.

دادستان عمومی و انقلاب دزفول در ادامه افزود:طبق اسناد و مدارک موجود متهمان با جمع آوری سرمایه مردم املاکی در کیش و تهران خریداری کرده اند که این املاک همچنین حساب بانکی آنان و بستگان نزدیک آنها توقیف شده ضمن اینکه این افراد خودروهای گرانقیمتی نیز در کیش خریداری کرده بودند.

وی گفت:نمایندگی از این شرکت همچنان تحت عنوان پرورش کرم خاکی در یکی از شهرهای هجوار در حال فعالیت بوده که زیر نظر قرار گرفته اما هنوز پلمب نشده است.

قهرمانی به شاکیان این پرونده اطمینان خاطر داد به اندازه سرمایه ای که از آنان توسط این شرکت اخذ شده ، زمین ، املاک و سرمایه توقیف گردیده که برای استرداد سرمایه مردم نیاز به کارشناسی و قیمت گذاری است اما اصل پول به شاکیان باز گردانده خواهد شد و سودی بابت سپرده به آنان تعلق نمی گیرد.

دادستان دزفول همچنین در ادامه  از هموطنان خواست در صورتی در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند جهت تکمیل پرونده به شعبه دوم بازپرسی دزفول مراجعه و شکایت خود را ارائه نمایند.

وی در ادامه  گفت :این پرونده به عنوان یکی از پرونده های کلان اقتصادی در شعبه دوم بازپرسی در حال رسیدگی است.

قهرمانی در خاتمه بیشترین شکایت های ارائه شده به دستگاه قضایی دزفول و پرونده های موجود را مربوط به تخلفات اقتصادی دانست و گفت:از آنجا که مردم سرمایه خود را به امید دریافت سود کلان به شرکت های اقتصادی می سپارند اکثر پرونده های حساس در دادگستری شهرستان دزفول مربوط به تخلفات کلان اقتصادی است.

در سالهای اخیر چند شرکت و موسسه اقتصادی و نیز صندوق قرض الحسنه که تحت عنوان پرداخت تسهیلات و سود در دزفول فعالیت داشتند به دلیل تخلف تحت پیگیری قضایی قرار گرفته است.

شمار صندوق های خانگی نیز در دزفول رو به افزایش نهاده است.

81402920-6103143

ایرنا

اخبار مرتبط