پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

کانون طیار از روستای محمدبن جعفر شهرستان دزفول به عنوان کانون برگزیده کشور

به گزارش دزمهراب به نقل از  خبرگزاری شبستان از اهواز، در سومین کنگره ملی نخبگان و برگزیدگان روستا و عشایر کانون های مساجد روستایی کشور که 26 تا 29 شهریور در مشهد مقدس برگزار شد، استان خوزستان حائر دو رتبه برتر در سطح کشور شد.

در این کنگره پنج کانون فرهنگی هنری روستایی فعال معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند که عبدالحسین محتوازاده مدیرکانون فرهنگی هنری طیار از روستای محمدبن جعفر شهرستان دزفول به عنوان کانون برگزیده کشور معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

کانون فرهنگی هنری طیار فعالیت های ارزنده ای را در بخش های آموزشی، تبلیغات و فوق برنامه در زمینه های قرآنی، احکام، عقاید، نماز، علمی، پژوهشی، اردویی، ورزشی و… برای گروه های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و مربیان برگزار کرده که با بررسی عملکرد یکساله این کانون توسط دبیرخانه کانون های مساجد خوزستان و ستاد عالی کانون های مساجد کشور به عنوان کانون روستایی برتر کشوری شناخته شد.

همچنین حضور پررنگ کانون های مساجد روستایی استان خوزستان به ویژه در بخش نمایشگاهی ستودنی بود که در این راستا از میان 32 غرفه حاضر در نمایشگاه دستاوردهای کانون های مساجد روستایی خوزستان به عنوان یکی از پنج استان برگزیده کشور انتخاب شد.

گروه اعزامی از استان خوزستان متشکل از شعرا، نویسندگان، نخبگان علمی، فرهنگی و هنرمندان عرصه مساجد بودند که آثار و دستاوردهای فاخر کانون های فرهنگی هنری خود را شامل صنایع دستی، کتاب، مقالات علمی و فرهنگی، آداب و رسوم و سنت های استان و… در غرفه ای به نمایش گذاشتند.

در طی این چند روز بازدید مسئولان کشوری اعم از دبیرستاد عالی کانون های مساجد، معاون روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، مدیرکل ساماندهی امور عشایر کشور و تعدادی دیگر از مسئولان کشور از نمایشگاه بازدید کردند که در این میان از دستاوردهای نمایشگاهی خوزستان استقبال چشم گیری داشتند.

همچنین در این دوره هشت کارگروه تخصصی در زمنیه های مختلف تشکیل شد که شرکت کنندگان در این کارگروه ها به تبادل تجربیات و ارائه ایده های برتر و فاخر خود پرداختند و در کنار آن کارگاه های دوره های آموزشی با سخنرانی برخی مسئولان کشوری اعم از حجج اسلام قرائتی، ماندگاری، سرلک و پرفسور کردوانی برگزار شد.

در کنار این برنامه های آموزشی برنامه هایی شامل زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) و زیارت قبور شهدا، برنامه های فرهنگی و مسابقه و… برای شرکت کنندگان سومین کنگره ملی برگزیدگان روستا و عشایر برگزار شد.

IMG_4981

اخبار مرتبط