پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

کلیه مدارس دزفول با مشکل کمبود اعتبار روبرو هستند

دزمهراب: حجت الاسلام سیدمحمدعلی قاضی دزفولی روز دوشنبه در گردهمایی مدیران مدارس دزفول در آستانه بازگشایی مدارس به اهمیت کار مدیران مدارس اشاره کرده و در ادامه  گفت: اداره یک مدرسه توفیقی است که از طرف خدا به مدیران ارزانی شده و اداره یک مدرسه بالاتر از اداره یک کشور است.
امام جمعه دزفول امور مدیریتی و تربیتی را از  مهمترین امور دانست و درادامه اظهار داشت : امور فرهنگی از کارهای بسیار مهم جامعه است و برای مدیریت بهتر باید علم و دانش مدیر افزایش یابد تا نتیجه کار بیشتر نمود پیدا کند.
رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان  دزفول همچنین ضمن تبریک آغاز سال جدید تحصیلی تاکید کرد : آغاز سال تحصیلی جدید روحیه امید و شادی را در جامعه به همراه دارد که باید مدیران از این روحیه در جهت ارتقای علم وتشویق دانش آموزان به تحصیل استفاده کنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به هجمه فرهنگی دشمن گفت:در گذشته دشمن با گسترش ماهواره به جنگ فرهنگی علیه ما آمد ولی اکنون با شبکه های مجازی ورود پیدا کرده که باید با برنامه ریزی و کارهای فرهنگی دشمن را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشت.

مدیر آموزش وپرورش دزفول نیز در این آیین گفت: همزمان با آغاز تحصیلی جدید 73 هزار دانش آموز دزفولی راهی 378 آموزشگاه می گردند که حدود 106 آموزشگاه در شهرستان دزفول بیش از 40 سال عمر می کنند و نیازمند بازسازی هستند.
غلامرضا نصرالله پور با اشاره به اینکه کلیه مدارس دزفول با مشکل کمبود اعتبار روبرو هستند افزود:نباید مشکلات مالی آموزش وپرورش را از اهداف خود عقب براند.
وی نماز را شاخص اصلی مدارس دانست و اظهار کرد:باید مدیران و معلمان برای برگزاری هرچه باشکوه تر نماز جماعت در مدارس تلاش کنند.
مدیر آموزش و پرورش دزفول  با اشاره به جمعیت پنجهزار نفری والدین دانش آموزان دزفولی از مدیران مدارس خواست در بازگشایی مدارس از خانواده شهدا و ایثارگران دعوت بعمل آورند.
در این آیین در خصوص سرویس مدارس،پوشاک مدارس و فعال نمودن مرکز مشاوره خانواده و بالا بردن کیفیت آموزشی و تربیتی سخنانی ایراد شد.

منبع/ایرنا

اخبار مرتبط