کنسرت بزرگ موسیقی در دزفول برگزار می شود + گفتگو با حسین شکوفا - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
10th، ژانویه 2015
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 10 th ژانویه 2015 ساعت 1:11 ق.ظ | کد خبر: 25236  

 

کنسرت بزرگ موسیقی در دزفول - هنردز

به گزارش  دز مهراب به نقل از خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی هنرمندان دزفول (هنردز)، برای اولین بار در دزفول ارکستر موسیقی ایرانی به روی صحنه می رود.

ارکستر بزرگ موسیقی ایرانی با استفاده از هنرمندان برجسته موسیقی دزفول اوایل بهمن ماه ۱۳۹۳ برای اولین بار در دزفول به روی صحنه رفته و اجرای برنامه خواهند داشت.

کنسرت بزرگ موسیقی دل انگیز با ۱۸ نوازنده پر افتخار دزفولی از ۲ بهمن الی ۵ بهمن ۱۳۹۳ به مدت چهار شب در دو بخش سنتی و محلی با آهنگسازی حسین شکوفا و خوانندگی حسین برزگر در مجتمع فرهنگی سینمایی دزفول برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می توانند جهت دریافت بلیط با شماره های ۴۲۲۴۲۲۵۷-۰۶۱ و ۰۹۳۹۳۴۳۷۰۱۴ تماس حاصل نمایند.

شایان ذکر است که اسامی هنرمندان ارکستر موسیقی ایرانی به شرح زیر می باشند:
محمدعلی منجزی (نی)، موسی کایدخورده (نی)، رضا شکوفا (تار)، امین عرفانی (تار)، محسن مالچی (تارباس و تمبورین)، حسین اردی زاده (عود)، محمدشهیدی کیا (ویولن)، فرزاد اهورا (ویولن)، یونس علیزاده (ویولن)، سامان نیکدل (ویولن)، مصطفی زاهد (کمانچه)، بهروز ابتهاج (کمانچه)، بهروز روح پرور (تنبک)، مهران نیک منش (دف)، حمید معتمد (سنتور)، آیین شکوفا (سنتور)، حسین شکوفا (سنتور)، حسین برزگر (خواننده)

حسین شکوفا آهنگساز و سرپرست گروه موسیقی دل انگیز در سال ۱۳۷۰ این گروه را با همراهی سایر دوستان تشکیل داد. و فعالیت هنری خود را در قالب جشنواره های ملی و استانی دنبال نمود که چندین مقام برتر و دیپلم های افتخار زیادی برای شهر دزفول به ارمغان آورد.آشنایی با زنده یاد استاد پرویز مشکاتیان موجب انگیزه بیشتر در کار ایشان شد و با شور و اشتیاق وافری به فعالیت خود ادامه داد. همچنین با اجرای کنسرت هایی در جای جای ایران بویژه با زنده یاد استاد جلال ذوالفنون نام شهر دزفول و گروه دل انگیز را خاطره انگیز ساخت و همواره نیز به دنبال فعالیت هنری و حفظ و اشاعه این هنر والا و ارزنده هست و خواهد بود. وی دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است و اکنون نیز در حال ارایه پایان نامه کارشناسی ارشد موسیقی در دانشگاه تهران دانشکده هنرهای زیبا می باشد که عنوان پایان نامه درباره موسیقی محلی دزفول و آنالیز، اجرا و ثبت این موسیقی می باشد که برای اولین بار بدین شکل در دانشگاه تهران عنوان می شود.

حسین شکوفا درباره تشکیل ارکستر بزرگ ایرانی در گفتگویی با خبرنگار هنردز گفت: ایده تشکیل ارکستر ایرانی از چند سال پیش در ذهنم ایجاد شد و تصمیم گرفتم که با شناخت بیشتری از علاقمندان و مشتاقان این هنر،ساختار گروه شکل گرفته فعالیت خود را دنبال کنیم خوشبختانه با توجه به این نکته چندین نفر از دوستان و هنرمندان به گروه دل انگیز اضافه شد و شکل یک ارکستر ایرانی به خود گرفت هدفم ایجاد انگیزه و فعالیت هنری سایر دوستان بود که سرشار از انگیزه بودند ولی جایی یا فضایی برای این نوع فعالیت در اختیار نداشتند.لذا با انتخاب این دوستان اعضای گروه به ۱۸ نفر رسید و ارکستر ایرانی شکل گرفت. اگرچه می دانیم همیشه اولین ها و یا ارایه یک طرح جدید در آغاز ممکن است با اشکالاتی همراه باشد که البته طبیعی است اما همین که گروه شکل گرفته و آمادگی اجرای موسیقی را به دست آورده قدمی به جلو خواهد بود تا ان شاالله در ادامه و برای برنامه های بعدی با توان و تجربه بهتر و بیشتری حرکت کنند. قطعاتی که در این برنامه اجرا خواهد شد در دو قسمت اجرای موسیقی دستگاهی و موسیقی محلی دزفولی خواهد بود قسمت اول قطعه راز و نیاز از زنده یاد استاد فرامرز پایور ساز و آواز تصنیف بهار امید ساز و آواز قطعه ضربی سه تار به همراه سازهای کوبه ای قطعه ضربی ویلن تصنیف خسرو خوبان رنگ قسمت دوم موسیقی محلی دزفولی اجرای همنوازی تنبک و دف ترانه محلی سنگ صبیر آواز محلی ترانه روح بارون پایان برنامه خواهد بود که امیدوارم مورد پسند مردم عزیز ما قرار بگیرد ان شاالله. در ابنجا بجا است سپاسگزاری کنم از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حراست اداره کل و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول فرمانداری ویژه، شهرداری و شورای محترم شهرستان دزفول، نیروی انتظامی، اداره اماکن، سایت فرهنگی و هنری هنردز و سایر دوستانی که همراهی نموده و در برگزاری این برنامه ما را یاری می بخشند.

هنر دز

ارسال نظر

     


-->