پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

گزیده نود/ علی کریمی از همه محبوبتر است

علی کریمی با کسب 28 درصد آرا به عنوان محبوب ترین بازیکن دو دهه اخیر پرسپولیس انتخاب شد و عابدزاده و دایی هم هر کدام با 21 درصد، به ترتیب دوم و سوم شدند.

رنامه نود در حالی دوشنبه شب روی آنتن رفت که بر خلاف هفته‌های گذشته شب نسبتا آرامی داشت و به انتخاب مخاطبان، علی کریمی به عنوان محبوب‌ترین بازیکن دو دهه اخیر پرسپولیس انتخاب شد.

برنامه این هفته نود با نظرسنجی محبوب‌ترین بازیکن دو دهه اخیر پرسپولیس شروع شد. برای این نظر سنجی پنج بازیکن یعنی کریم باقری، علی دایی، احمدرضا عابدزاده، علی کریمی و مهدی مهدوی کیا در نظر گرفته شده بودند. عادل فردوسی پور تاکید کرد که در هفته‌های آینده دو نظر سنجی دیگر درباره محبوب‌ترین بازیکن استقلال و محبوب‌ترین بازیکن غیر سرخابی برگزار خواهد کرد.

پس از پخش بازی نفت با الجیش قطر در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان، یکی از بخش‌های برنامه نود بررسی بازی فولاد خوزستان با سایپا و بازی دادن مجید جلالی به بازیکن 16 ساله سایپا بود. همچنین یک گزارش کوتاه از میدان دادن به بازیکنان جوان در سایپا، تراکتورسازی و فولاد توسط مجید جلالی پخش شد.

همچنین آنالیز فنی برنامه نود به دربی اصفهان و بازی سپاهان با ذوب آهن اختصاص داشت که در این بازی عملکرد قاسم حدادی فر و کاوه رضایی از ذوب آهن و موسایوف از تیم سپاهان مورد تمجید قرار گرفت.

مسعود حسن زاده مهاجم جوان ذوب آهن میهمان حضوری برنامه بود. وی با بیان اینکه اهل منطقه پیروزی تهران است، به سیر حضورش در تیم‌های جوانان استقلال، امید داماش تهران، نفت تهران، مس رفسنجان، داماش گیلان و ذوب آهن اشاره کرد. حسن زاده زمانی که جوانتر بود مصاحبه‌ای با یکی از روزنامه‌ها انجام داده بود که در آن مصاحبه اعلام کرده بود طرفدار استقلال تهران است. مهاجم ذوب آهن همچنین گفت که گذرنامه اش را برای حضور احتمالی در تیم ملی برای بازی با سوئد و شیلی تحویل داده است.

کارشناس داوری برنامه نود ابراهیم میرزابیگی بود. وی خاطرنشان کرد که داور دیدار دربی اصفهان دو اشتباه داشته است، اول اینکه مدافع ذوب آهن باید اخراج می‌شد و یک پنالتی به سود سپاهان در نیمه نخست گرفته می‌شد. نکته دیگر اینکه عبدالله کرمی مدافع سپاهان در نیمه دوم روی کاوه رضایی  در محوطه جریمه مرتکب خطا شده بود که داور باید یک پنالتی هم به سود ذوب آهن اعلام می‌کرد.

در ادامه، احمدرضا براتی کارشناس حقوقی و بزرگی مسئول حقوقی باشگاه استقلال روی خط برنامه آمدند و درباره رای محرومیت کرار جاسم توضیحاتی دادند. بزرگی اعتقاد داشت که شدیدترین جریمه برای کرار همان دریافت کارت توسط داور بوده و این بازیکن نباید محروم می‌شده است!

انتخابات هیات فوتبال استان تهران هم از دیگر موضوعات مورد توجه برنامه این هفته نود بود. ابتدا گزارشی انتقادی از نحوه برگزاری انتخابات و تمدید دوران ریاست حبیب الله شیرازی پخش شد. سپس عادل فردوسی پور اعلام کرد قرار بوده مناظره‌ای با حضور بهنام ابوالقاسم پور (منتقد) و عابدینی (دبیر هیات فوتبال) برگزار شود که عابدینی تلفن خود را خاموش کرده و به برنامه هم نیامده است. به همین دلیل ابوالقاسم پور روی خط برنامه نود آمد و گفت: من از آقای گرشاسبی (مدیر کل جدید اداره ورزش و جوانان تهران) ناراحتم که چرا به این موضوع ورود نکرد. این انتخابات از قبل چیده شده بود.

صحبت‌های ابوالقاسم پور با درخواست فردوسی پور و به خاطر کم بودن وقت برنامه قطع شد تا رسیدگی به این موضوع به هفته‌های بعد موکول شود. با اعلام نتیجه نهایی نظرسنحی، علی کریمی با کسب 28 درصد آرا به عنوان محبوب ترین بازیکن دو دهه اخیر پرسپولیس انتخاب شد و عابدزاده و دایی هم هر کدام با 21 درصد، به ترتیب دوم و سوم شدند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط