پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

گل بخودی نخوریم (1)

گل بخودی نخوریم (1)

طی چند روز گذشته مردم انقلابی دزفول به برگزاری تجمعات و زنجیره مردمی اعتراض آمیز” ما اجازه نمیدهیم “”ما ایستاده ایم “

 نسبت به عملکرد وزارت امورخارجه در مذاکرات هسته ای،دعوت و اقدام نمودند، تجمعات اعتراض آمیزی که چندان به مذاق تیم رسانه ای حامی دولت خوش نیامد، بر همین اساس؛ بخشی از این رسانه ها که آن را بازتاب دادند تلاش کردند تا به شیوه های مختلف این تجمعات را زیر سئوال برده و آن را کم رنگ جلوه دهند . البته این نوع شیطنت رسانه ای از سوی رسانه های این جریان ، مسبوق به سابقه  است تا جایی که به شکل های مختلف تلاش می کردند دو دستگی را ایجاد و پر رنگ تر نشان دهند.
رسانه های زنجیره ای در اقدامی مشترک با تیترهایی تمسخرآمیزدر فضای مجازی مثل “صف آرایی خیابانی دلواپسان هسته ای بدون مجوز ” ، ” تجمع دلواپسان مذاکرات هسته ای ” خشم خود را نسبت به این تجمعات خودجوش و مردمی در فضای مجازی ابراز کردند.

مگر مقام معظم رهبری نفرمودند که” اینجانب اجازه نمی دهم غربی ها از تاسیسات نظامی ما بازدید نمایند و با دانشمندان ما مصاحبه نمایند” و به مسئولین مراکز نظامی کشور نیز توصیه نفرمودند که در این باره “ماذون نیستند”، حال چرا این رسانه ها نه تنها از اقدامات دولت در این زمینه حمایت می کنند بلکه نگرانی مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب و دلسوزی نخبگان کشور را هم بر نمی تابند؟

آیا این گونه رفتارها نشان دهنده مواضع دوگانه این جریان سیاسی حامی دولت نیست؟ به راستی تمسخر به راهپیمایی ها و تجمعات مردمی ای که در همه جای دنیا و برای همه مردم آزاده جهان قابل احترام است با شعار” آزادی بیان و اندیشه” و “زنده باد مخالف من” که دولت و جریان اصلاحات مدام از آن دم میزنند، در تضاد نیست؟

این در شرایطی است که در سال های اخیر رسانه های زنجیره ای به همراه تئوریسین هایشان، هرگاه که منافع خود را در خطر می بینند، پیروی از” قوانین” را وسط می کشند.

شایسته است که جریان سیاسی حامی آن به انتقادات و دغدغه های مردم دلسوز که صاحبان اصلی کشور و ولی نعمتان نظام و انقلاب هستند توجه نمایند و شعار “همدلی و همزبانی دولت و ملت” را در عمل هم اجرا نمایند. همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب نیز در روز اول فروردین امسال در حرم مطهر رضوی به مسئولان کشور سفارش نمودند: “مسئولان کشور در هر سه قوه نیز باید این حدود را رعایت کنند و با منتقدینِ خود، رفتاری مناسب و بدور از تحقیر و اهانت داشته باشند، زیرا تحقیر مخالفان از سوی مسئولین ، خلاف تدبیر و حکمت است.”

ایشان افزودند: “این که عده ای نسبت به یک مسئله مهم کشور، دلواپسی و دغدغه داشته باشند، جرم نیست و هیچ مانعی ندارد اما این نباید به معنای متهم کردن و نادیده گرفتن زحمات و خدمات باشد و از آن طرف نیز دولت و طرفداران آن، نباید کسانی را که اظهار دغدغه و دلواپسی می کنند، مورد اهانت قرار دهند.”

و اما عزیزان انقلابی ” ما ایستاده ایم ” علت نامگذاری امسال این است که هیچ کار بزرگی را در کشور نمی توان بدون همراهی مردم به ثمر رساند نگاهمان به درون باشد نه به بیرون؟ جلوگیری از اختلاف و دعوای داخلی پیام و دلیل این نام گذاری است که با همدلی و همزبانی یک دل و یک صدا در مقابل دشمن بایستیم نه علیه هم. شکی نیست که حفظ عزت و کرامت و ایستادگی در برابر دشمنان زورگو مسئله‌ای ملی و حیاتی است ونمی توان آن را در صف مسائل سیاسی و اجتماعی و جناحی قرارداد که تأکید ملت هم همین مسئله بود.

…..ادامه دارد

نجمه بسنه

اخبار مرتبط