پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

گهواره ای برای مادر در دزفول

داستان “گهواره‌ای برای مادر” شرح قصه‌ای است که به زندگی یک بانوی طلبه می‌پردازد. نرگس دختر جوانی است که ادبیات روسی را در دانشگاه مسکو به اتمام رسانده است و اینک در کسوت بانویی طلبه، درس می‌خواند و قرار است برای تدریس به دانشجویانی که تازه مسلمان شده‌اند به روسیه بازگردد.

گارگردانی این فیلم را پناه برخدا رضایی و تهیه کنندگی این فیلم را بطور مشترک پناه برخدا رضایی و محمد احمدی به عهده داشته اند.

همچنین بازیگران این فیلم به ترتیب نقش ، الهام حمیدی، چکامه چمن‌ماه، ملیحه نیکجومند، افسر اسدی، غزل صارمی، فرحناز منافی‌ظاهر، هایده حائری، فرخنده فرمانی‌زاده، مهران رجبی، نیکا خسرو‌آبادی می باشند.

علاقه مندان میتوانند برای دیدن این فیلم همه روزه از ساعت ۲۰ الی ۲۲ و ۲۲ الی ۲۴ به مجتمع فرهنگی و سینمایی دزفول مراجعه نمایند.
لازم بذکر است بهای بلیط این فیلم مبلغ ۲۰۰۰۰ ریال می باشد.

توضیحات بیشتر در مورد داستان فیلم:

مادر نرگس زمین گیر شده و پرستاری ندارد. پرستارهایی هم که برای مراقبت از مادر دعوت می شوند، به دلایلی نمی مانند. مادر با اینکه قدرت تکلم ندارد با فشردن دستش به دختر اجازه رفتن می دهد ولی دخترمردد است. نقش اول فیلم به مرور و با تماس از روسیه و سپس تماس از حوزه علمیه، بیشتر در منگنه قرار می گیرد. وی یک بار وسوسه می شود و با خانه سالمندان تماس می‏گیرد اما بلافاصله پشیمان می‏شود.
سرانجام نرگس از بین دو انتخاب ـ یکی خدمت به مادر و دومی موقعیت شغلی در خارج از کشور ـ اولی را انتخاب می کند و در پایان فیلم، مادرش را به دلیل علاقه ای که به مزرعه ی آفتابگردان داشته، به آنجا می‏برد و در میان گل های آفتابگردان همانطور که مادر را به آغوش کشیده، خودش را گهواره ای برای مادر قرار می دهد.

pic44_www.jahaniha.com_ pic44_www.jahaniha.com_1

هنر دز

اخبار مرتبط