پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

یادواره سردار شهید مجید اسماعیلی

دزمهراب:فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان گفت:دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس ابزار اقتدار ایران در مذاکرات سخت هسته ای است.

00

سردار حسن شاهوارپور چهارشنبه شب در مراسم یادواره سردار شهید مجید اسماعیلی معاون اطلاعات و عملیات لشکر 9 بدر در شهرک انقلاب دزفول افزود: ایثار، فداکاری و ایستادگی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس پشتوانه ای قوی برای نظام اسلامی در عرصه بین المللی و مذاکرات هسته ای است.

وی افزود:پیروزمندان جنگ جهانی دوم که بر سر مردم ژاپن بمب هسته ای ریختند در مذاکرات هسته ای با ملتی روبرو هستند که در هشت سال جنگ سرسختانه از نظام و اعتقادات خود دفاع کرد و به دشمن آری نگفت.
سردار شاهوارپور افزود: فشار دشمن علیه ملت ایران نتیجه عکس داده و موجب مقاومت و ایستادگی بیشتر ملت ایران در مقابل دشمنان شده است.

وی با بیان اینکه دشمن 12 سال است بر سر مسایل هسته ای با ایران مذاکره می کند افزود: در شرایطی که دشمن با فریبکاری وارد مذاکرات هسته ای شده باید هوشیار بود و مراقبت کرد تا صحنه جنگ صفین تکرار نشود.
فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان همچنین به تشریح جنایات گروهک تروریستی داعش علیه مردم مظلوم سوریه و عراق پرداخت و گفت:گروهک تروریستی داعش دست پرورده اسرائیل علیه مسلمانان است.
وی بیان کرد:انتقال فرهنگ ایثار و شهادت طلبی بسیجیان به جوانان عراق موجب شد تا حرکتی مردمی علیه تروریست های داعش در کشور عراق شکل گیرد.
سردار شاهوارپور همچنین با گرامیداشت یاد سردار شهید مجید اسماعیلی معاون اطلاعات عملیات لشکر 9 بدر بر گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و گفت:برگزاری یادواره شهدا اقدامی ارزشمند در راستای نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

01سرهنگ پاسدار عبدالامیر محتشمی راد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول نیز در این یادواره در سخنانی رمز موفقیت رزمندگان در دوران دفاع مقدس را وحدت ، همدلی و دیانت رزمندگان دانست.
ذکر خاطره از شهدا ، اجرای سرود و دکلمه و تجلیل از خانواده معظم شهدای روستای انقلاب از دیگر برنامه های این یادواره بود.
سردار شهید مجیداسماعیلی در سال 1339 در روستای انقلاب دزفول متولد شده و در سال 1362 به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و در دوران دفاع مقدس به عنوان جانشین فرمانده اطلاعات و عملیات لشکر 9 بدر منصوب شد.
این سردار شهید در 14 شهریورماه سال 1365 بعد از عملیات کربلای 2 به همراه چهار فرمانده دلیر حین بازگشت از جبهه غرب به جنوب هدف حمله منافقان کور دل قرار گرفته و به شهادت رسید.

02

03

04

05

ایرنا

اخبار مرتبط