یادواره ۷۲ بانوی عاشورائی شهرستان دزفول برگزار شد+ تصاویر - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
24th، نوامبر 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 24 th نوامبر 2014 ساعت 11:55 ق.ظ | کد خبر: 23224  

به همت‌پایگاه‌بسیج‌خواهران‌حضرت‌فاطمه(س)

 یادواره ۷۲ بانوی عاشورائی شهرستان دزفول برگزار شد+ تصاویر

یادواره ۷۲ بانوی عاشورائی شهرستان دزفول در کانون ایثار این شهرستان برگزار شد

این مراسم به همت پایگاه مقاومت بسیج خواهران حضرت فاطمه (س) و  با حضور جمع زیادی از خواهران بسیجی و همچنین با  حضور  سروان گل آرا جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج دزفول ، پاسدار فتحی نیا ارشد نمایندگی ولی فقیه در سپاه  دزفول ، بهشتی فرد معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری و تعدادی از خانواده های معظم شهدا برگزار در سالن ایثار برگزار شد.

در ابتدای این یادواره که به خاطر تجلیل از مقام شامخ ۷۲ شهیدی که در ماههای محرم وصفر در دوران دفاع مقدس در شهرستان دزفول به شهادت رسیدند برگزار شد. پس از پخش سرود جمهوری اسلامی ایران  ، تلاوت قرآن مجید توسط آقای موید پور قاری توانای سپاه ناحیه دزفول صورت پذیرفت .

در ادامه برنامه شعری درباره شهدای جنگ تحمیلی به لهجه دزفولی توسط آقای حاج حسن آراسته  مجری برنامه  برای حاضران در این مراسم قرائت شد  که خواهران حاضر  در این یادواره را تحت تاثیر قرار داد و همه در غم شهیدان خود اشک ماتم ریختند . پخش کلیپی تصویری در معرفی ۷۲ بانوی شهید عاشورائی دزفول ازبخشهای دیگر این یادواره بود .

 سخنران یادواره آقای زمانی راد ، رزمنده  و جانباز دفاع مقدس  ضمن از تقدیر از ابتکار حوزه مقاومت بسیج خواهران حضرت فاطمه (س) گفت : حوزه های دیگر بسیج خواهران نیز می توانند از این ابتکار الگو بگیرند و یادواره های نوجوان شهید خواهر ، نوعروسان شهید خواهر و همچنین عناوین دیگر را مطرح کنند که ما هرچه داریم از شهدا وخانواده های معظم شهدا داریم .

وی همهچنین در ادامه  افزود : با جرات می توان گفت بعد از بعثت نبی مکرم اسلام با عظمت ترین حادثه ای که تاریخ اسلام شاهدش بوده انقلاب اسلامی ایران است و ما این افتخار را داریم که بعد از ان دوران در حساس ترین دوره ای که جهان اسلام به خودش دیده زندگی می کنیم .

زمانی راد همچنین مهمترین حادثه بعد از انقلاب را هشت سال دفاع مقدس دانسته و تصریح کرد : دفاع مقدس به خاطر حضور همه جانبه مردم محلی شد برای آزمایش همه و برای نزول برکات و  برای نشان دادن مردی و نامردی . این بسیجی با بیان اینکه  ما انقلابمان را مرهون همراهی زنان جامعه مان هستیم اظهار داشت :  مادران ما و دختران ما اگر چه سرباز نیستند و از سربازی معافند اما شجاعتر از سربازان در میدان با شجاعت خودشان باعث ایستادگی مردان شدند .

این جانباز جنگ تحمیلی شهرستان دزفول تصریح کرد : واقعا یک کودک شیرخواره را بزرگ کردن تا رساندن به سن جوانی چه خونی به دل یک پدر و مادر می کند بعد این جوان را به سمت شهادت فرستادن به زبان ساده است و این اوج ایثار را چه کسی می تواند به تصویر بکشاند؟

وی همچنین  در ادامه سخنرانیش به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس  و رشادتهای رزمندگان  و بسیجیان در آن زمان پرداخت .

قسمت پایانی این یادواره اجرای تعزیه در قالب یک نمایشنامه  آموزنده عاشورائی بود که توسط خواهران و برادران  بسیجی به نمایش گذاشته شد  و فضای یادواره را تحت تاثیر یاد اسرای دشت کربلا  قرارداد.

یادواره-72-بانوی-شهید-عاشورائی-دزفول9

-بانوی-شهید-عاشورائی-دزفول-47 دزفول-63 یادو2-بانوی-شهید-عاشورائی-دزفول-17 یادواره- یادواره-72-بانوی-شهید-ع یادواره-72-بانوی-شهید-عاشورائی-دزفو یادواره-72-بانوی-شهید-عاشورائی-دزفو27 یادواره-72-بانوی-شهید-عاشورائی-دزفول9

سیاسیون

ارسال نظر

     


-->