پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

یازدهمین آزمون سراسری قرآن کریم در دزفول برگزار می شود

یازدهمین دوره آزمون سراسری حفظ، ترجمه و تفسیر مفاهیم قرآن کریم در 12 رشته با شرکت 120 نفر از خواهران و برادران در سنین مختلف همزمان با سراسر کشور روز جمعه 19 مهرماه در دزفول برگزار می شود.

رییس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان دزفول درگفت وگوباخبرنگارما اظهارداشت: این آزمون بصورت سراسری همزمان با سراسر کشور ساعت 9 صبح درسالن اداره فرهنگ وارشاداسلامی دزفول برگزار می شود.

غلامعلی تاج با اشاره به رشته‌های برگزاری در یازدهمین دوره مسابقه سراسری حفظ قرآن کریم اظهار داشت: این دوره از مسابقات با حضور از برگزیدگان مرحله مقدماتی سراسر کشور در 12رشته وحفظ جزء29 قرآن کریم و یک رشته ترجمه و مفاهیم با داوری از داوران برجسته کشوری در دزفول برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص ترویج فرهنگ حفظ قرآن کریم ابراز داشت: اهتمام بیشتر عموم مردم و مسئولین به ویژه جوانان و نوجوانان میهن اسلامی‌مان به انس با قرآن به ویژه حفظ آیات نورانی قرآن امری ضروری است و توجه ویژه مسئولان فرهنگی کشوربه حوزه معارف حیات‌بخش قرآن و فرهنگ سازی در حوزه حفظ قرآن لازم است.

تاج اظهار امیدواری کرد: همانطور که مسئولان کشور برای حفظ سلامتی جسم افراد هزینه می‌کنند امید است برای سلامتی روح و روان آنان و عجین شدن آیات نورانی قرآن با اندیشه و فکر جوانان عزیز نیز هزینه لازم انجام دهند.

رییس اداره فرهنگ وارشاداسلامی شهرستان دزفول با تأکید بر نقش قرآن در جلوگیری از انحرافات اظهار داشت: بحمداله مردم عزیز شهرمان به خصوص جوانان و نوجوانان عزیز به این نکته توجه دارند که در دنیای امروز در سایه انس و فهم قرآن کریم می توان از بسیاری از انحرافات فکری و عقیدتی و اخلاقی مصون ماند.

وی درپایان افزود: امید است مسئولان فرهنگی کشور نیز بسترسازی لازم را فراهم آورند تا مطالبه رهبر معظم انقلاب در زمینه حفظ قرآن کریم در بین جوانان و نوجوانان عزیز محقق شود.

28585120

دزتایمز

اخبار مرتبط