12th، آوریل 2014
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th آوریل 2014 ساعت 10:59 ق.ظ | کد خبر: 13305  

untitled

مهراب: در اولین سالگرد ورود شهدای گمنام به شهر سالند(سردشت) مراسم بزرگداشتی با حضور مردم و مسئولین شهر دزفول و سردشت درمسجد جامع این شهر برپا شد.

در اولین سالگرد ورود شهدای گمنام به شهر سالند(سردشت) مراسم بزرگداشتی با حضور مردم و مسئولین شهر دزفول و سردشت درمسجد جامع این شهر برپا شد. دراین مراسم که سرپرست فرمانداری ویژه دزفول وفرمانده ناحیه مقاوت بسیج دزفول نیز حضور داشتند با استقبال پر شور جوانان این شهر در این بزرگداشت، چشمگیر بود و طی آن حجت السلام نصیری امام جمعه شهرسالند و حجت السلام بیگدلی امام جمعه موقت شهرستان دزفول به ایراد سخنرانی پرداختند.

” حجت الاسلام و المسلمین مرتضی بیگدلی” امام جمعه موقت شهرستان دزفول به ایراد سخنرانی پرداخته وگفت : حضور خوب و اثر بخش شما مردم شهید پرور سردشت در بزرگداشت اولین سالگرد تدفین دو شهید گمنام در این شهر، مایه ی امید ومباهات است وچیزی هم به جز این از شما انتظار نمیرود.

DSC 0464 یک سال از باز گشت فرزندان روح الله گذشت+ تصاویر

وی گفت: همیشه باید به یاد شهدا باشیم و بدانیم که اینها نعمتهای بزرگ خداوند هستند که اگر نعمتهای خدا را سپاس بگذاریم خداوند نزول رحمت و برکت را بر ما ارزانی می دارد و هرچه نعمت داریم از شهدا است .

امام جمعه موقت دزفول در ادامه از شهیدصیاد شیرازی یاد کرده و به دعای اول سخنرانی این شهید اشاره کرد وافزود: هیچ چیزی بالا تر از ادب نیست؛ پیامبر اسلام می فرماید من ادب شدم واین ادب را از خدای متعال یاد گرفتم وخوب است اگر انسان قرار است ارثی برای فرزند خود باقی بگذارد اداب باشد چرا که هیچ ارثی بالاتر از ادب نیست، خصوصاً اگر این ادب، ادب الهی باشد .

حجت الاسلام بیگدلی در ادامه در رسای حضرت اباعبدالله ویارانش سخنرانی واز ایشان به عنوان سرور شهدا یاد کرد وگفت: ایشان سنبل غیرت وادب بودند وچه قدر خوب است که ادامه دهنده راه امام حسین علیه السلام وشهدا باشیم.

“حجت الاسلام و المسلمین نصیری”  امام جمعه سردشت دراین رابطه گفت : خدای بزرگ را شاکریم که این توفیق نصیب ما شد و این دوشهید بزرگوار در منطقه ما به خاک سپرده شدند که باعث خیروبرکت برای ماهستند.مردم وبچه های مسجد جامع شهرسردشت این شهدا را رها نکرده ومرتباً برسرمزار این دو شهید عزیز دعای کمیل و دعای ندبه برگزار می کنند. وهمچنین در روزهای شهادت ائمه اطهار(ع) هیئت عزاداری به راه انداختند و به سر مزار این دو شهید حضور پیدا می کنند.

DSC 0497 یک سال از باز گشت فرزندان روح الله گذشت+ تصاویر

وی افزود: مراسم سال گذشته واستقبال ازاین دوشهید گمنام وحضور مردم ومسئولین شهر سردشت ودزفول وشهرهای همجوار به یادماندنی ومثال زدنی بود . ودرآخر از همه مردم ومسئولین که درمراسم خاکسپاری حضور داشتند تشکر وقدردانی کرد. در ادامه مراسم مداح اهل بیت به ذکر مثیبت پرداختند ؛ وپس از آن همه برسر مزار شهدا رفته وفاتحه خواندند.

DSC 0481 یک سال از باز گشت فرزندان روح الله گذشت+ تصاویر

دزفول امروز

ارسال نظر

     


-->