پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

یک مشت دزد و یک عده آدم ساده لوح مخالف اقتصادی برجام هستند/ عمده مخالفت ها ریشه در منافع دارد

به گزارش دزمهراب فرماندار دزفول در انتهای جلسه ی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری که پیش از ظهر امروز چهارشنبه برگزار شد گفت: اقتصاد ایران یک اقتصاد دلالی است و دلالی برای گردن کلفت ها، دزدها، مفت خورها و صاحبان قدرت است.

حبیب الله آصفی افزود: در قضیه برجام یک مشت دزد مخالفش هستند و نیز یک عده آدم های ساده که گول آنها را خورده اند چون آنها با شعارهای اعتقادی جلو آمده اند.

آصفی

وی با بیان اینکه در سی سال گذشته به دلیل اعمال تحریم ها و ندادن کالا به ما، بیست و دوهزار شرکت در امارت  که از ایرانی های گردن کلفت و صاحب نفوذ بودند، واسطه شدند و مقدرات خرید کالای ایرانی را برعهده گرفتند، تصریح کرد: با آمدن قضیه برجام شرکت های بزرگ که بازار هشتاد میلیونی را رها نمی کنند و محصول خود را به دلال بدهند؛ آنهم با رابطه ی خبیثی که این کشورهای عربی با ما دارند و دنبال زدن ریشه جهموری اسلامی هستند.

فرماندار دزفول اذعان نمود: آن شرکت به صرفه اش است که بعد از داستان تحریم و مذاکرات، نمایندگی از خود در ایران بزند  پس بنابراین نان آن دلالی که سی سال دزدی کرده آجر میشود و جنگ با برجام این است.

حبیب الله آصفی برجام  را مورد تایید رهبری عنوان و تاکید کرد:  برجامی که رهبری آن را تایید کرده کسی نباید به خود جرائت بدهد نقد بی انصافانه به آن وارد کند، چه طور تا الان این آقایان صدایشان در نیامده بود، الان که راه سوء استفاده بسته و دارد قضیه به حقیقت می پیوندد و کالای دسته اول به ما میرسد.

وی اظهار داشت: از طرفی دیگر ما در این سی سال راه هایی را باز کردیم که جزء آرزو های ایران حتی در زمان شاه بوده است، ما توانسته ایم از طریق راه آهن بافق بندر عباس یک شاخه به افغانستان و شاخه ایی به پاکستان و یک شاخه ی دیگر آن را به سرخس و به سمت آسیای میانه بدهیم و قرارست تا قزاقستان که به آب گرم راه ندارند پیش رویم و کالا به آنجا برسانیم.

آصفی ادامه داد: از جهت دیگر از تهران به سمت قفقاز، گرجستان، آذربایجان و ارمنستان؛ و عملا یک بازار چهارصد میلیونی را الان که تحریم ها برداشته شده است می توانیم کالا تامین کنیم.

معاون استاندار خوزستان گفت: شما مجسم کنید تامین کالای سیصد میلیون نفر توسط دو هزار شرکت بوده است و بعد از قضیه برجام همه ی اینها لغو میشود و خیلی از مسائل دیگر از جمله رانت ها، سوء استفاده ها و اسکله های غیرمجازی که کمر اقتصاد ایران را شکست و طبیعی و روشن است که با آن بجنگند.

حبیب الله آصفی در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه ما انقلاب نکردیم که ده میلیون تحت پوشش کمیته امام قرار بگیرد بلکه بنا شد همه ی مردم ما ثروت مند و پول دار شوند، اذعان نمود: انقلاب اسلامی با گرسنه و فقیر به جهان صادر نشده است بلکه با پول و سرمایه و پیگیری و اگر حرفی در دنیا می زنیم بابت پشتیبانی هایی است که انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در داخل اگر فقر و فساد باشد شک نکنید هیچ نظام قرآنی و خدایی هم به استناد کلام خداوند  پابرجا نمی ماند و تعارف هم بر نمیدارد.

فرماندار دزفول همچنین اظهار کرد: خیلی از ایرانی هایی که در خارج کشور سکونت دارند، ضد انقلاب و ضد نظام و ضد جنگ نیستند؛ خیلی از اینها التماس می کنند که پول خود را در ایران بیاورند ولی ما چون نمی خواهیم راه ها را برای ثروت ایرانی های ساکن خارج باز کنیم و در داخل خیلی از جای ها نان شب نداریم و از آن طرف تحت فشار خبیث های غربی نیز هستیم.

حبیب الله آصفی در پایان گفت: من در بحث برجام حاضر به مناظره هستم چرا که من کارشناس اقتصادی ام و حاضرم اثبات بکنم عمده ی این مخالفت ها با برجام ریشه در منافع دارد و بسیار روشن است.

اخبار مرتبط