پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

10 روستای شهرستان دزفول با نصب سلول های خورشیدی برقدار شدند

مدیر توزیع برق شهرستان دزفول، از تامین برق 10 روستای این شهرستان در مناطق کوهستانی شهیون و سردشت خبر داده و در ادامه  گفت:این روستاها با نصب سلول های خورشیدی برقدار شده اند.

ˈمحسن نمازی فرˈ در این رابطه  افزود: برق رسانی به روستاهای شوی، دره گپ، پلو ، سیلو ، چال تاک ، دره خشک ، دره آبینه ، بلور ، دارخلک و فداله عمران شهرستان دزفول به دلیل سخت گذر بودن ، به سختی و با نصب تجهیزات خورشیدی امکان پذیر شد.

وی همچنین در ادامه  اعتبار هزینه شده برای تامین برق این روستاها را 11 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود:مدیریت توزیع برق دزفول از سه سال پیش تاکنون ، هشت میلیارد ریال برای احداث جاده کوهستانی ، به منظور دسترسی به روستاهای مذکور و اجرای طرح برق رسانی هزینه کرده است. نمازی فر، با تشریح اقدامات مدیریت برق دزفول برای تامین برق روستاهای دور افتاده ، تا قله مرتفع سالند در راستای محرومیت زدایی بیان داشت: به دلیل صعب العبور بودن مناطق کوهستانی شهیون و سردشت ، برق این روستاها با استفاده از انرژی خورشیدی با صرف سه میلیارد ریال انجام شد.

مدیر توزیع برق دزفول گفت :عملیات برق رسانی به 30 روستای صعب العبور بخش های شهیون و سردشت دزفول نیز در دست اقدامی می باشد

بخش های سردشت و شهیون، از جمله مناطق محروم شهرستان دزفول بوده که بیش از 70 درصد وسعت جغرافیایی این شهرستان را شامل می شوند.

مهمترین مشکل این دو بخش کوهستانی با حدود 50 هزار نفر جمعیت، جاده دسترسی می باشد.

ایرنا

اخبار مرتبط