هشدار رئیس شورای شهر دزفول درمورد ریزش دیواره ساحل غربی رودخانه دز - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
26th، ژوئن 2022
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 26 th ژوئن 2022 ساعت 10:16 ب.ظ | کد خبر: 65505  

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نسبت به ریزش دیواره کَت های واقع در ساحل غربی رودخانه دز هشدار داد.

 

محمدحسن پرآور عصر یکشنبه در جریان بازدید از ساحل رودخانه دز حدفاصل امام زاده رودبند تا نزدیک پل جدید گفت: بخشی از دیواره های غربی ساحل رودخانه دز از سمت پادگان به طرف کوی حافظ درحال ریزش است که می‌تواند خطرناک باشد.

 

وی افزود: این ریزش به علت میزان آبی که روی دیواره است بویژه در منطقه پارک رعنا در حال انجام است که اگر پیشگیری و ساماندهی نشود ممکن است تلفاتی نیز داشته باشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول گفت: کت هایی که در این محل واقع شدند به عنوان آثار فاخر تاریخی دزفول مطرح هستند که می توان به طریق مطلوبی از آنها استفاده بهینه کرد

 

پرآور اظهارداشت: شهرداری می تواند از آنها برای مراکز تفریحی سالم استفاده کند تا از این حالت خارج شوند.

 

وی بر ضرورت پاکسازی ساحل رودخانه دز نیز تاکید کرد و گفت: محیط زیست در ساحل رودخانه آسیب دیده که امیدوارم بتوانیم دوباره این کت ها را به گونه ای ساماندهی و بازسازی کنیم تا مردم به نحو مطلوب و بهتری از آنها استفاده کنند.

 

پرآور از شهردار و سرمایه گذار خواست به این حوزه ورود کنند، فرماندار نیز آبهایی که به سمت این مناطق از بالادست سرازیر می شوند و وارد دیواره می شوند را با همکاری نیروهای نظامی مدیریت کنند تا از ریزش دیواره ها جلوگیری شود.

 

کَت ها حفره های غار مانندی در بستر رودخانه دز هستند که در روزهای گرم سال میزبان گردشگران و پناهگاهی برای فرار از گرما هستند. ایرنا

ارسال نظر

     


-->