151خاطره متفاوت از زندگی شهید آوینی در کتاب «شهید فرهنگ» - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
9th، ژوئن 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 9 th ژوئن 2013 ساعت 6:32 ب.ظ | کد خبر: 3615  

                                                                                                                                                                                                   1

به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب «شهید فرهنگ: شهید سید مرتضی آوینی در آینه خاطرات» به کوشش یاسر عسگری از سوی دفتر نشر معارف و دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر شد.

این کتاب روایت ۱۵۱ خاطره متفاوت از دوره‏های مختلف زندگی سید شهیدان اهل قلم است که توسط بستگان، دوستان، همکاران، همراهان و همفکران شهید بیان شده است. در ابتدای کتاب هم زندگی خودنوشت شهید آوینی می‏آید و در انتها هم گزیده سخنان رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده شهید (در تاریخ ۲/۲/۱۳۷۲) آمده است.

اولین ویژگی خاص این کتاب نسبت به بقیه کتاب‌های مشابه، تنوع و تکثر خاطرات از این شخصیت برجسته و نظریه‏پرداز فرهنگی است و دوم اینکه خاطرات زندگی این شهید را از زبان افراد و شخصیت‏های مختلفی بیان شده است که هر کدام روایتگر وجوه مختلفی از حیات این شهید را بیان کرده‏اند. ضمناً صفحه‏آرایی جذاب هم کتاب را خواندنی‏تر کرده است.

چاپ اول این کتاب در ۱۷۶ صفحه، دو رنگ، قطع رقعی، تیراژ ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۴۲۰۰ تومان منتشر شده است و در روزهای اخیر در سراسر کشور توزیع می شود. برای تهیه این کتاب می‏توان از فروشگاههای پاتوق کتاب دفتر نشر معارف (تهران: تلفن ۰۲۱۸۸۹۱۱۲۱۲ و قم: تلفن ۰۲۵۳۷۷۴۰۰۰۴)، مراکز توزیع محصولات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در سراسر کشور یا سایت پاتوق کتاب (www.ketabroom.ir) تهیه کرد.

گفتنی است پیش از این، دو مجلد مجزا از مجموعه «شهید علم» که به خاطرات شهید دکتر مجید شهریاری و داریوش رضایی نژاد (از شهدای هسته ای کشورمان) پرداخته است، از سوی دفتر نشر معارف و دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی منتشر و توزیع شده‏ است.

ارسال نظر

     


-->