پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

همایش اهل قلم دزفول برگزار شد

به گزارش دزمهراب همایش اهل قلم دزفول با حضور اساتید، نویسندگان، شاعران و علاقه مندان به نویسندگی و شاعری توسط انجمن نویسندگان دزفول صبح امروز شنبه در سالن شهید سردار سوداگر باغ موزه دفاع مقدس این شهر برگزار گردید.

دزمهراب- انجمن نویسندگان دزفول 1
در این مراسم دکتر عباس چراغ چشم طی صحبت هایی گفت: دزفول دارای ویژگی های بسیار زیاد و متعددی در هر زمینه ایی است ولی در دل این جایگاه دزفول، نیروی انسانی فکور سرمایه اصلی و زیربنای شهر است.
وی در ادامه به موضوع داعیه ی صدور انقلاب خودمان در جهان و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی اشاره ایی داشت و اضافه کرد: تحقق این داعیه با فرهنگ صورت می پذیرد. چرا ما نباید در دانشگاه های خود رشته طراحی الگوی شهروندی اسلامی داشته باشیم در دزفول تحقق پیدا کرده ولی دارند این الگوها فراموش میشوند پس دزفول پاسگاه بزرگ تمدن اسلامی است و ما توانستیم و این ها را عملیاتی کردیم ولی نباید فراموش شوند و تنها کسانی که می توانند مانع این فراموشی شوند همین فرهیختگان و اهالی اهل قلم است و هدف اصلی انجمن نیز تجمیع اندیشمندان و نشر و تولید این اندیشه هاست.

دزمهراب- انجمن نویسندگان دزفول 3
عباس چراغ چشم اهداف انجمن را نیز اینگونه عنوان و بیان کرد: سطح کمی و کیفی نویسندگی و قلمزنی قرار است توسط این انجمن بالا برود و همچنین دیگر اهداف ما حمایت و صیانت از حقوق مشروع نویسندگان است همچنین تبادل اطلاعات میان اعضاء صاحب قلم و نیز ایجاد همدلی و همراهی و تبادل نظر نویسندگان با یکدیگر است. هدف دیگر ما ارتباط با مراکز فرهنگی و پژوهشی به دلیل بالا بردن سطح ارتقاء جامعه است و از اهداف دیگرمان تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان و جوانان و ایجاد جذبه هایی به منظور رشد و شکوفایی این استعدادهایی که ما داریم.

دزمهراب- انجمن نویسندگان دزفول 4
وی تاکید کرد: برنامه هایی طراحی کردیم که منطبق بر این اهداف هستند و اینکه چگونه این اهداف تحقق پیدا کنند و حداقل در سال 94 بتوانیم بخشی از برنامه ها را عملیاتی بکنیم از جمله برنامه هایمان برگزاری کارگاه های آموزشی نویسندگی، برگزاری جلسات ماهانه نقد کتاب، برگزاری نمایشگاه های فصلی و سالانه کتابهای نویسندگان دزفولی، تشکیل صندوق قرض الحسنه نویسندگان که در این خصوص کارهایی صورت گرفته که انشاءالله نویسندگانی مشکل مالی برای چاپ کتاب خود یا در زمینه های دیگر دارند بتوانیم از این طریق آن را حل بکنم، چاپ نشریه انجمن، راه اندازی علاوه بر وبلاگ سایت نویسندگان دزفول، ایجاد باشگاه اطلاعات نویسندگان، اگر مکان خاصی مستقر شدیم کتابخانه تخصصی دزفولی ها، همچنین برگزاری مراسم نکو داشت نویسندگان دزفول است و کار خیلی مهمی که آغاز شده احیاء آثار گذشتگان دزفولی است.
عباس چراغ چشم در پایان گفت: نسل جوان ما پیشینه و هویت دارد و برای کار فرهنگی ما دست خالی نیستیم و کافی است ما از این ظرفیت ها و توانمندی ها استفاده بکنیم.
صحبت های غلامرضا کاج، اجرای تصنیف توسط صادق روغنی و ارائه نظرات و پیشنهادات توسط تعدادی از نویسندگان از دیگر بخش های این مراسم بود.

دزمهراب- انجمن نویسندگان دزفول 2دزمهراب- انجمن نویسندگان دزفول 5

اخبار مرتبط