پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

همه ی آنچه که در دوره تربیت مربی صراط دزفول گذشت+گزارش تصویری

به گزارش دزمهراب دوره تربیت مربی صراط که کاری مشترک از کانون جلسات قرآن دزفول، موسسه فرهنگی مهراب و معاونت فرهنگی شهرداری دزفول است، طی پنج شبانه روز با حضور اساتید کشوری در تهران در حال برگزاری است.

در این دوره که با شرکت حدود 100نفر از برادران با هدف تربیت مسئول جلسه قرآن ونیروی فعال فرهنگی برگزار شده است، مباحثی از جمله “دینداری به سبک انقلاب اسلامی” ، “تقابل فکری، فرهنگی و سیاسی انقلاب اسلامی و غرب” ، “اصول کار تشکیلاتی” ، “تجربه کاوی تربیتی (با تمرکز بر دزفول)” و “مبانی و مدل ها و اقتضائات امروزین فعالیت های تربیتی” در قالب برگزاری کلاس ها و مباحثه ها مطرح می گردد.

ما در این گزارش سعی بر انعکاس روزانه برنامه ها و حواشی  همراه با تصاویر این دوره برای شما مخاطبان و علاقه مندان به اعتلای فرهنگی شهر دزفول هستیم.

روز اول (دوشنبه 15شهریور)

در اولین روز با اینکه خیلی ها هنوز خستگی راه به تنشان مانده بود ولی با شور و نشاط نماز جماعت صبح را اقامه کردند البته چون تمام نماز های یومیه به جماعت برگزار می شود ، در سایر گزارش ها از ذکر آن صرف نظر می کنیم، بعد از صرف صبحانه و مراسم افتتاحیه، کلاس های روز اول شروع شد.

در اولین کلاس دکتر عبدالکریم خیامی، رئیس مرکز طرح و برنامه سیما حضور و به بیان صحبت های با موضوعیت دین و سبک های دینداری پرداختند.

دکتر خیامی در این سخنرانی گفت: دین نه تنها سبک زندگی دین دارانه را می پذیرد بلکه سبک زندگی دین دارانه مختلف را ضروری می داند.

در ادامه این کلاس دو ساعته، شرکت کنندگان به بیان سوالات خود از استاد پرداختند. سپس در عصر این روز جلسات مباحثه با موضوعات مطرح شده در کلاس فوق برگزار گردید که در آن افراد در حلقه های مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

کلاس دیگر با موضوع جریان شناسی متدینین در تاریخ با تمرکز بر جریان نفوذ برگزار شد که طی آن دکتر محمد حسین رجبی دوانی رئیس کتابخانه، موزه و اسناد مجلس حضور و سخنانی ایراد نمود.

وی در سخنان خود اظهار کرد: در زمان پیامبر(ص) افرادی بودن که فقط در ظاهر به دین اعتقاد داشتند واین خطر شدیدی محسوب میشد. خطر منافقین از دشمن حاضر خطرناک تر است چرا که آنها در پوشش خودی اهداف دشمن را پیش می برند.

آخرین برنامه اجرا شده در روز اول، نشست فرهنگی بود که با حضور دکتر وحید یامین پور رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی اجرا شد.

تصاویر مراسم افتتاحیه

IMG_3459 IMG_3465 IMG_3467

تصاویر کلاس دکتر خیامی

IMG_3493IMG_3491 IMG_3511

تصاویر کلاس دکتر رجبی دوانیIMG_3519IMG_3528

تصاویر نشست فرهنگی دکتر یامین پورIMG_3556 IMG_3553 IMG_3548

روز دوم (سه شنبه 16 شهریور)

این روز با حضور دکتر عطاءاله بیگدلی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) و مسئول کارگزوه علوم انسانی موسسه اشراق آغاز شد.

دکتر بیگدلی در دو کلاس دو ساعته به موضاعات تقابل تاریخی و همچنین تقابل فکری، فرهنگی و تمدنی پرداخت و دو تمددن غرب و اسلامی را از پیدایش و تا به امروز را توضیح داد.

در عصر روز دوم دوره صراط نیز دکتر علیرضا معاف سردبیر هفته نامه 9دی با حضور در جمع شرکت کنندگان این دوره، بحث تقابل سیاسی، ورود مصداقی را مطرح کرد و در بین صحبت هایش تحلیل خود از برجام را نیز بیان کرد.

همچنین نشست فرهنگی این روز نیز با حضور آیت الله صدیقی امام جمعه موقت تهران برگزار شد.

کلاس دکتر بیگدلی

IMG_3579IMG_3598

حلقه های مباحثه(اجرا هرروز)

IMG_3613 IMG_3631 IMG_3633

کلاس دکتر معاف

IMG_3651 IMG_3658

قرائت نماز جماعت(در هر سه وقت)

IMG_3664

نشست فرهنگی  با حضور آیت الله صدیقی

IMG_3697 IMG_3703 IMG_3724IMG_3727

روز سوم (چهار شنبه 17 شهریور)

دکتر مهدی تلوری عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، میهمان روز سوم دوره صراط بود که طی دو جلسه دو ساعته به کار تشکیلاتی به ویژه در جلسات قرآن را با بیانی شیوا مطرح نمود.

اجرای فوق برنامه شنا در استخر جهت تفریح و روحیه نشاط در شرکت کنندگان دوره نیز در این روز انجام شد.

کلاس دکتر تلوری

IMG_3738 IMG_3752

روز چهارم (پنجشنبه 18 شهریور)

در چهارمین روز از این دوره دکتر محمدرضا سنگری سردبیر مجله رشد و پژوهشگر با حضور در جمع شرکت کنندگان به بیان تجرابات تربیتی پرداخت و موضوعاتی را در این رابطه طی دو کلاس مطرح نمود.

عصر همین روز استاد حسن عباسی رئیس اندیشکده یقین میهمان دوره بود. وی مولفه های اسلام انقلابی را بیان و تقابل افراد انقلابی و تکنوکرات را ذکر نمود.

شرکت در مراسم هیأت شهدای گمنام در شب شهاد امام محمد باقر(ع) از جمله برنامه های فرهنگی این روز بود.

روز پنجم (جمعه 19 شهریور)

دکتر حسین عرب اسدی مدیر کانون تربیت کارگزار اسلامی مرکز مطالعات راهبردی موضوع مهارت های کار تربیتی را در آخرین روز دوره بیان کرد و با صحبتهای  دکتر پورکیانی مدیر گروه سیاستگذاری فرهنگی پژوهشکده فرهنگ اسلامی این دوره پایان یافت.

کلاس دکتر سنگری

img_3866 img_3870 img_3880

کلاس استاد حسن عباسی

dsc_0172img_3917img_3924img_3920

کلاس دکتر عرب اسدی

img_3940 img_3942

اخبار مرتبط