پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

واکنش بسیج طلاب شهرستان دزفول به برگزاری کنسرت+مصاحبه و بیانیه بسیج طلاب دزفول

به گزارش دزمهراب روز گذشته خبر صدور مجوز اجرای کنسرت پاپ در دزفول انتشار یافت که پس از آن واکنش ها و مخالفت ها با این موضوع دور از انتظار نبود.

بسیج طلاب شهرستان دزفول عصر امروز در واکنش به برگزاری کنسرت در این شهر، با انتشار بیانیه ایی رسماً اعلام موضع کرد و مخالفت خود با برگزاری این کنسرت را اعلام وخواستار لغو آن شد.

مسئول بسیح طلاب دزفول در گفتگو با دزمهراب اظهار کرد: در دوران اصلاحات ما ماهانه شاهد برگزاری کنسرت از سوی اداره ارشاد در دزفول بودیم که با موضع گیری نیروهای حزب الهی و علما مقداری جلوی برگزاری آنها گرفته شد.

حجت الاسلام نمازی افزود: گاهی اوقات مثل اکنون، نیت برگزار کنندگان و حمایت کنندگان از این برنامه ها تنها کنسرت و تفریح جوانان نیست بلکه منحرف کردن افکار عمومی بوده و می خواهند نیروهای متدین و حزب الهی و نیز موافقین برگزاری را مشغول این موارد کرده و بر کم کاری هایشان سرپوشی بگذارند.

وی با بیان اینکه در این سالها اشتغالزایی قابل دفاعی در خوزستان شکل نگرفته و مسئولین با برگزاری کنسرت قصد مشغول کردن ذهن موافقین و مخالفین به این موضوع را دارند تصریح کرد: در این سالها مسئولین برای حل مشکل بیکاری و دیگر مشکلات در خوزستان دو اقدام یعنی برگزاری کنسرت و پخش کنسرو را انجام می دهند.

مسئول بسیح طلاب دزفول ادامه داد: با پخش کنسرو در مناطق مختلف و محروم خوزستان افکار جامعه را مشغول خود می کنند سپس با برگزاری کنسرت و از این قبیل اقدامات، که تنها با هدف دور ساختن ذهن جامعه از مسائل اصلی جامعه میباشد.

حجت الاسلام نمازی تاکید کرد: در شهرهای دیگر نیز نیروهای متدین و حزب الهی با برگزاری چنین برنامه هایی مخالف بوده و اعلام موضع نیز می کنند و بسیاری از این مخالفت ها به لغو کنسرت ها هم منجر میشود.

وی در پایان فتوای مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه برگزاری چنین مجالسی با اهداف نظام اسلامی مغایرت دارد را مورد اشاره قرار داد و گفت: برگزاری کنسرت جای بیکاری در جامعه را نمی گرد و بسیج طلاب اکنون تنها با امر به معروف خواستار لغو آن میباشد.

 

متن بیانیه بسیج طلاب شهرستان دزفول به این شرح میباشد:
امام خامنه ای(اطال الله عمره الشریف): برگزاری این مجالس (کنسرت) از غلط ترین امور است.

اینک که در ایام الله دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی ایران که یادآور خاطره مجاهدت شهدای انقلاب و همچنین شهدای عزیز عملیات های والفجر مقدماتی و والفجر ۸ و در گذشت شهدای آتش نشان می باشیم متاسفانه مطلع شدیم که در شهر دارالمومنین ،شهر مقاومت و ایثار ،شهر فقاهت و زادگاه شیخ اعظم انصاری ،عده ای قلیل با دهن کنجی آشکار به علمای اعلام و آرمان های انقلاب اسلامی و خون پاک شهدا ،برای چندمین بار در صدد برگزاری جلسه کنسرت موسیقی می باشند.
بی شک این عمل باعث رنجش خاطر خانواده های شهدا و مردم ولایتمدار دارالمومنین خواهد شد.

لذا طلاب بسیجی و انقلابی شهرستان دزفول ضمن اعلان مخالفت با برگزاری این مراسم که مخالف نص فتوای فقها و مراجع عظام تقلید می باشد به مسولین و شورای تامین شهرستان اعلان می دارند که اجازه نخواهیم داد با اقدامات ضد فرهنگی و ضد ارزشی خویش فرهنگ اصیل و اسلامی دارالمومنین را تحت الشعاع قرار دهید و درصورت برگزاری این مراسم طبق وظیفه شرعی و انقلابی خویش عمل خواهیم نمود.

والسلام علی من التبع الهدی
بسیج طلاب شهرستان دزفول

 

لازم به ذکر است مطلب فوق تنها واکنش و موضع بسیج طلاب شهرستان دزفول بوده و انتشار آن از سوی پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب به معنای موضع این پایگاه خبری در خصوص این موضوع نمیباشد.

اخبار مرتبط