پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

سرگردانی ملی پوشان کشتی گیر برای تمرین در دزفول

به گزارش دزمهراب تعدادی از جوانان کشتی گیر دزفول روز یکشنبه با حضور در اداره ورزش و جوانان این شهرستان ، پیگیری حل مشکل باشگاه ورزشی دز را خواستار شدند.
محمدرضا کرمی به نمایندگی از ورزشکاران باشگاه دز گفت:از حدود یکماه پیش سالن ورزشی دز از سوی اداره ورزش و جوانان بر روی علاقه مندان به این رشته ورزشی بسته است.
وی افزود:بستن درب باشگاه کشتی دز در دزفول در حالی است که این باشگاه ورزشی محل تمرین و آماده سازی سه کشتی گیر ملی پوش و قهرمان آسیا بنام های محمد حسینوند ،میلاد رضانژاد و مصطفی کاید خورده است.
وی اضافه کرد:به دلیل بسته شدن درب باشگاه این ورزشکاران مجبور شدند برای حضور در رقابت های کشوری در زمین ها نامناسب چمن و حتی آسفالت به تمرین خود ادامه دهند و خوشبختانه با وجود ناملایمات فراوان در مسابقات کشوری موفق شدند ولی هیچ تجلیلی از آنها از سوی مسئولان تربیت بدنی صورت نگرفت.
وی ضمن انتقاد از این موضوع گفت:کمتر از 20 روز دیگر نیز این کشتی گیران باید در مسابقات آسیایی حاضر شوند اما مسئولان ذیربط همچنان به جای تشویق روحی و روانی و قرار دادن امکانات بیشتر در اختیار آنان ،‌این قهرمانان را پشت درهای بسته باشگاه سرگردان کرده اند.
کرمی اضافه کرد:این ورزشکاران کشتی گیر از ساعت 16 تا 22 شب در باشگاه ورزشی دز زیر نظر مصطفی قاسمی از مربیان ملی تمرین می کردند که این زمان اخیرا به زمان 16 تا 20 کاهش یافته که این امر موجب اعتراض کشتی گیران شده است.
وی از مسئولان خواست مشکل را حل کنند و زمان تمرین را به روال قبلی برگردانند تا این کشتی گیران بتوانند در مسابقات آسیایی کسب مقام کنند.
تعداد 260 تا 300 کشتی گیر در باشگاه ورزشی دز تمرین می کنند.
محمد حسینوند یکی از کشتی گیران ملی پوش و قهرمان آسیا به خبرنگار ایرنا گفت:یک هفته پیش از برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی درب باشگاه کشتی دز بر روی ورزشکاران بسته شد و زمان تمرین کاهش یافت و این امر باعث شد ورزشکاران کشتی گیر به دلیل نداشتن محل تمرین روی زمین چمن و بعضا آسفالت تمرین کنند.
این قهرمان ملی پوش افزود:با وجود کمبود امکانات در مسابقات انتخابی تیم ملی موفق شدیم ولی نه تنها تقدیری از ما نشد بلکه درب باشگاه محل تمرین را نیز بر روی ما بستند.
ناصر نظری معاون اداره ورزش و جوانان دزفول نیز در این خصوص به ایرنا گفت:فقدان هماهنگی بین مربی این باشگاه کشتی و هیات کشتی دزفول که زیرنظر اداره ورزش و جوانان می باشد مشکلاتی ایجاد کرده است .
وی افزود:این باشگاه متقاضیان زیادی در رده های مختلف نونهالان،نوجوانان ،جوانان و بزرگسالان دارد به همین دلیل هیات کشتی دزفول از مربی این باشگاه خواست به علت زیاد بودن متقاضیان از مربی دیگری نیز برای دیگر رده های سنی استفاده شود ولی مربی این باشگاه زیربار نرفت و تمایل دارد ورزشکاران در همه رده های سنی زیر نظر وی تمرین کنند.
وی گفت:به همین دلیل ساعات کار این باشگاه ورزشی از 6 ساعت به چهار ساعت کاهش داده شد تا دیگر متقاضیان بدون حضور مربی در این باشگاه ورزشی به فعالیت خود ادامه دهند که باز هم این مربی زیربار قوانین هیات کشتی نرفت.
معاون ورزش و جوانان دزفول با تاکید بر اینکه مربیان باید تابع قوانین هیات های ورزشی باشند اضافه کرد:لذا به ناچار درب این باشگاه فعلا بر روی ورزشکاران بسته شده تا این اختلاف سلیقه ها رفع شود و به یک توافق کلی رسید.
نظری گفت:نباید این اختلاف نظرهای کوچک باعث متشنج کردن فضای ورزش شهرستان شود .

منبع: ایرنا

اخبار مرتبط