️شیوه نامه فعالیت مدارس و برگزاری آزمون های پایانی دی ماه در استان خوزستان در هفته جاری - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
27th، دسامبر 2020
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 27 th دسامبر 2020 ساعت 2:53 ق.ظ | کد خبر: 60149  

بر اساس مصوبه جلسه مورخ ۹۹/۱۰/۰۶ ستاد استانی مقابله با کرونا استان خوزستان وضعیت فعالیت مدارس در هفته جاری به شرح ذیل می باشد:


مناطق زرد شهری:

 آموزش دانش آموزان به صورت غیر حضوری و در بستر شاد از روز یکشنبه ۹۹/۱۰/۰۷ تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.

 همچنین حضور کادر اجرایی مدارس در مدارس مناطق زرد بر اساس دستورالعمل الزامی است. و همکاران آموزشی به صورت غیرحضوری آموزش در بستر شاد را راهبری می کنند.


مناطق زرد روستایی و عشایری و کم برخوردار:

 آموزش در این مناطق که عمدتا کم جمعیت هستند و دانش آموزان این مناطق دسترسی به فضای مجازی بر بستر شاد ندارند با رعایت پروتکل های بهداشتی و نوبت بندی حضوری می باشد.

حضور همکاران آموزشی و کادر اجرایی مدارس در این مناطق که وضعیت زرد دارند الزامی می باشد.

 

شیوه نامه برگزاری امتحانات:


 بر اساس دستور العمل مصوب وزارتی؛ تصمیم گیری در خصوص شیوه برگزاری آزمون های پایانی مقاطع درسی به جز پایه اول و دوم ابتدایی در مناطق زرد با نظر شورای مدرسه می باشد. بر همین اساس مدیران مناطق می بایست پس از اخذ نظر شورای مدرسه و با هماهنگی فرماندار شهرستان خود به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا و رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه و هماهنگی نهایی با ستاد امتحانات نسبت به تصمیم گیری در خصوص شیوه برگزاری آزمون های پایانی اقدام کنند.

بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا استان خوزستان آزمون عملکردی پایه اول و دوم ابتدایی در دو درس ریاضی و فارسی صرفا در مناطق زرد به صورت حضوری و با مجوز شورای مدرسه و تاییدیه ستاد کرونای شهرستان (فرمانداری ها) و رعایت شیوه نامه های بهداشتی و بر اساس رعایت الگوی نوبت بندی و تا سقف حداکثر ۱۰ نفر در هر نوبت آزمون برگزار خواهد شد.

مدیران مدارس دوره ابتدایی مناطق زرد می بایست ضمن نظارت بر روند رعایت شیوه نامه های بهداشتی و همچنین راه اندازی پایگاه های سلامت در محل مدارس؛ در راستای برگزاری هر چه بهتر آزمون های عملکردی پایه اول و دوم ابتدایی گام بردارند.

 آزمون های نهایی دی ماه پایه دوازدهم؛
طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین ابلاغیه وزارت آموزش و پرورش آزمون های نهایی دی ماه پایه دوازدهم در مناطق نارنجی و زرد به صورت حضوری و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

     


-->