آزادی ۳۴ نفر در جریان بازدید رئیس کل دادگستری خوزستان از زندان دزفول - پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب شهرستان دزفول
12th، جولای 2021
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 12 th جولای 2021 ساعت 12:56 ق.ظ | کد خبر: 63487  

در جریان بازدید رئیس کل دادگستری استان خوزستان و هیات همراه از زندان دزفول، موجبات آزادی ۳۴ نفر از زندانیان از طریق اعطای ارفاقات و تأسیسات حقوقی و قضایی فراهم شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان، دادستان مرکز استان به همراه ۶٠ تن از مقامات قضایی و قضات استان و حوزه‌های قضایی دزفول، شوش، اندیمشک و شاوور به مشکلات زندانیان ندامتگاه دزفول بازدید کرد.

در این بازدید رئیس کل دادگستری خوزستان هدف از حضور در زندان دزفول و بازدید از آن را رسیدگی به امور زندانیان و نظارت قضات بر اجرای صحیح قانون در داخل زندان‌ها عنوان کرد و گفت: در راستای سیاست‌های قوه قضاییه مبنی بر ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها، جهت رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان و جلوگیری از بروکراسی اداری و اهمیت به آزادی افراد با حضور در این زندان و دیدار با مددجویان بر آن هستیم تا با استفاده از اختیارات قانونی و ابتکار عمل مشکلات قانونی، قضایی و اجرایی زندانیان را در چارچوب قانون مرتفع نماییم.

وی افزود: یکی از برنامه‌های تحولی دستگاه قضایی، بحث ساماندهی و کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندان‌ها است که این طرح برگرفته از منویات مقام معظم رهبری است و با رویکرد و نگرش تغییر وضع موجود با ورود به حوزه زندان و امور زندانیان، به بررسی مسائل و مشکلات زندانیان می‌پردازد.

حجت الاسلام و المسلمین مرادی اظهار داشت: فلسفه اعمال و وضع مجازات صرف نظر از آثار بازدارندگی برای فرد مرتکب باید به نحوی باشد که زمینه بازگشت فرد در طول دوران تحمل حبس به جامعه فراهم گردد. بخش عمده‌ای از این کار توسط قضات در دادسرا از طریق نظارت بر اجرای مجازات، مجموعه سازمان زندان‌ها و اقدامات قانونی قضات انجام می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: پیامد‌های حبس در بعد اقتصادی، اجتماعی و روانی صرفا متوجه اشخاص زندانی نیست، بلکه خانواده وی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد و با آسیب‌های متعدد مواجه می‌سازد. در این زمینه هم برای خود زندانی و هم خانواده هایشان کلاس‌ها و دوره‌های مختلف فرهنگی تربیتی، اشتغال و حرفه آموزی، تحصیلی و روانشناسی برگزار می‌شود.

در این بازید رئیس کل دادگستری خوزستان و هیئت قضایی همراه با بیش از ۳۰ نفر از زندانیان در محل اندرزگاه دیدار کرد.

وی ضمن دیدار چهره به چهره به مشکلات پرونده‌ای و درخواست‌های بیش از ۱٠٠ نفر از زندانیان ندامتگاه دزفول رسیدگی کرد.

حجت الاسلام والمسلمین مرادی همچنین با خانواده زندانیان دیدار و به درخواست آنان در محل ندامتگاه رسیدگی کرد.

در جریان این بازدید موجبات آزادی ۳۴ نفر از زندانیان از طریق اعطای ارفاقات و تأسیسات حقوقی و قضایی فراهم شد./میزان

ارسال نظر

     


-->