17th، جولای 2013
پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب
اخبار دزفول، خوزستان، جهان
Dezmehrab.ir
زمان انتشار: 17 th جولای 2013 ساعت 12:26 ب.ظ | کد خبر: 4632  

فرماندار ویژه دزفول گفت:با برنامه ریزی انجام شده در تابستان امسال 65 هزار نفر از نوجوانان و جوانان این شهرستان با شرکت در طرح غنی سازی13911111000041_PhotoA اوقات فراغت از ویژه برنامه های این طرح بهره مند می شوند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ،ˈعبدالرضا احسانی نیا ˈ روز چهارشنبه در نشست هماهنگی طرح غنی سازی اوقات فراغت افزود:افراد مذکور با شرکت در طرح غنی سازی اوقات فراغت از کلاس های آموزشی ، فرهنگی ، ورزشی و اردوهای درون استانی و برون استانی بهره مند خواهند شد.

وی بر بسیج تمام امکانات دزفول جهت اجرای هر چه بهتر طرح اوقات فراغت در شهرستان تاکید کرد و از ادارات ، سازمان ها و دستگاههای اجرایی خواست با توجه به تخصیص نیافتن اعتبارات لازم ، امکانات و تجهیزات خود را در اختیار طرح غنی سازی اوقت فراغت قرار دهند.

فرماندار دزفول با اشاره به معرفی جاذبه های گردشگری دزفول توسط رسانه ها گفت: مسوولان ادارات و سازمان های دزفول از ظرفیت های شهرستان در اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بیشترین استفاده را ببرند.

ˈ علی پورابراهیم ˈ معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش دزفول نیز با اشاره به آماده سازی 21 پایگاه جهت اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان دزفول در تابستان گفت: بیش از هشت هزار نفر در 64 رشته علمی ، فرهنگی ، ورزشی و هنری توسط آموزش و پرورش دزفول در حال آموزش می باشند.

رییس اداره ورزش و جوانان دزفول نیز به فعالیت 38 هیات ورزشی در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: هر یک از این هیات های ورزشی چندین کلاس ورزشی برگزار می کنند.

ˈپرویز رنگرزˈ بااشاره به برگزاری کلاس های آموزشی در 53 باشگاه خصوصی در دو بخش بانوان و آقایان در شهرستان دزفول اظهار داشت: بیش از 10 هزار نفر در تابستان امسال در طرح غنی سازی اوقات فراغت در دزفول شرکت می کنند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول نیز به فعال شدن 105 کانون فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در فصل تابستان اشاره کرد و افزود: از این تعداد کانون فرهنگی مساجد ، 45 کانون در سطح شهر دزفول وبقیه در سطح روستاها و شهرهای تابعه فعال هستند.

ˈغلامعلی تاجˈ گفت:در این کانون های فرهنگی و هنری کلاس های آموزشی در رشته های طراحی،نقاشی،خوشنویسی،داستان نویسی، صنایع دستی ، دینی و قرآنی از جمله آموزش احکام ،روخوانی،ترتیل و حفظ قرآن برای علاقه مندان تشکیل می شود.

وی افزود:علاوه بر این کلاس ها ، آموزشگاه های آزاد هنری ، انجمن های کانون ادبیات داستانی و انجمن شعر دزفول نیز در ایام تابستان فعال بوده و علاقمندان می توانند از این کلاس ها بهره مند شوند.

مسوول فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی دزفول نیز با اشاره به اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت سازمان تبلیغات اسلامی با عنوان ˈهسته فرهنگی جوان – بوستان معرفتˈ در 115 کانون فرهنگی شهرستان دزفول گفت: نقش تبلیغات اسلامی در هیأت های مذهبی، مبلغان دینی، مساجد مناطق شهری وروستایی ،شورای فرهنگی عمومی ،ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و اتاق فکر حوزه فرهنگی بسیار تأثیر گذار است.

ˈ عبدالکریم بیدخ ˈ افزود: در سال جاری تاکنون هیچ گونه اعتباری برای فعالیت های سازمان تبلیغات اسلامی به ویژه طرح اوقات فراغت در نظر گرفته نشده ولی خوشبختانه 50 درصد برنامه های طرح غنی سازی اوقات فراغت سازمان تبلیغات اسلامی دزفول محقق شد.

رییس جمعیت هلال احمر دزفول نیز با اشاره به برنامه ریزی جمعیت هلال احمر دزفول برای غنی سازی اوقات فراغت 10 هزار نوجوان و جوان گفت: در این کلاس ها مهارت هایی چون امداد و نجات ، خیاطی ، کاپیوتر ، احکام ، قرآن ، گلدوزی و گل سازی ، مکالمه زبان انگلیسی ، گلیم بافی و کیف دوزی به شرکت کنندگان آموزش داده می شود.

ˈ علی بهزادی پور ˈ افزود: این کلاس ها در مرکز جوانان هلال احمر واقع در خیابان شریعتی برگزار می شوند.

مسوول روابط عمومی شهرداری دزفول نیز با اشاره به برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و سرگرمی در بوستان های شهری گفت:بوستان های شهری دزفول در ایام تعطیلات تابستان با برگزاری برنامه های متنوع ملی و مذهبی میزبان شهروندان می باشد.

ˈامیر قنبر زاده ˈ افزود: دو هزار نفر از خانواده های مجموعه شهرداری دزفول نیز در قالب سفرهای سیاحتی زیارتی به زیارت اماکن مذهبی چون مشهد اعزام می شوند.

در این نشست ، سایر ادارات و سازمان های دزفول نیز گزارشی از اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت توسط اداره متبوع خود ارائه دادند.

ايرنا

ارسال نظر

     


-->