پایگاه خبری تحلیلی دزمهراب

ادامه ترمیم سایت گوزن زردایرانی در پارک ملی دز

رئیس پارک ملی دز با اشاره به تخریب سایت گوزن زرد ایرانی در جریان سیل خوزستان، از ادامه تلاش جهت ترمیم و بازسازی این سایت خبر داد.
به گزارش دزمهراب علی جهانمیری اظهار کرد: در جریان سیل خوزستان، آب سراسر سایت گوزن زرد ایرانی واقع در واحد میانرود پارک ملی دز را فرا گرفت و در پی آن، بخش‌هایی از سایت به صورت صددرصد تخریب شد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر دقیقا نمی‌توان تعداد گوزن‌های سایت میانرود را برآورد کرد، افزود: پیش از سیل حدود30 تا 35 راس گوزن زرد ایرانی در این سایت وجود داشت که در جریان سیل تعدادی از گوزن‌ها از سایت خارج شدند.

جهانمیری ادامه داد: با تلاش محیط‌بانان و ساکنان محلی منطقه دز، توانستیم 2،3 گوزن را دوباره به سایت برگردانیم، اکنون نیز تعدادی از گوزن‌ها هنوز خارج از سایت هستند.

وی گفت: با این وجود از آنجا که گوزن، شناگر بسیار ماهری است، این سایت در سیل تلفات نداشته است و گوزن‌های خارج شده، در مناطق جنگلی رها هستند.

رییس پارک ملی دز عنوان کرد: پس از تخریب سایت در جریان سیل، تلاش‌ها برای ترمیم و بازسازی آغاز شد و همچنان ادامه دارد. اکنون وضعیت سایت نسبت به روزهای نخست سیل بهتر شده و تلاش می‌شود سایت به حالت سابق برگردد.
ایسنا

اخبار مرتبط